Niezapomniane twarze

Audiobook: Niezapomniane twarze

 

Witold Kieżun

 

JERZY ZELNIK

 

MT Biznes

 

5 godz. 36 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Niezapomniane twarze

  Niezapomniane twarze

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2014
  ISBN:
  978-83-7561-383-4
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Poltext

  Audiobook zawiera 17 opowiadań pisanych przez prof. Witolda Kieżuna podczas wielu lat pobytu poza Polską. Czasowo obejmują one okres od roku 1938 do 1989.

  Zbigniew Herbert tak pisał o tym zbiorze opowiadań: „Proza Witolda Kieżuna, nasycona wszystkimi zapachami, smakami, kolorami tej ziemi, mimo szczupłej objętości sprawia wrażenie ogromnego, apokaliptycznego fresku z narodowej Kaplicy Sykstyńskiej. Z Kieżunem łączy mnie nierozerwalnie prawie wszystko, bo i pasje młodości, i naukowe zacięcie, precyzja obserwacji, wreszcie spokojna ekspresja tej wiernej rzeki słów. Powiedzcie, czyż nie jest to doprawdy wszystko, albo prawie wszystko? Ze spokojnym sumieniem polecam „Niezapomniane twarze" każdemu, niezależnie od tego, z jakiej warstwy społecznej pochodzi czy też jaką szkołę pięknego pisania ceni najbardziej. Nigdy dotąd nie zdarzyło mi się pisać w poczuciu, że oto dotykam prawdy, że uczestniczę niejako w wielkim spisku Historii”.

  Autor, Witold Kieżun, jest uznanym polskim uczonym, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, który w wieku 92 lat wciąż aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Opowiadania Witolda Kieżuna czyta znany aktor, Jerzy Zelnik.

  Opinie

  Napisz opinię

  Niezapomniane twarze

  Niezapomniane twarze

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: