Bokserka

Audiobook: Bokserka

 

Grażyna Plebanek

 

ANNA APOSTOLAKIS

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

7 godz. 18 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Bokserka

  Bokserka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2014
  ISBN:
  978-83-7878-162-2
  format: 12,5 x 14

  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Dwie przyjaciółki, bokserki: warszawianka Lu, bokserka amatorka, pracuje w polskiej ambasadzie w Brukseli. Sprite, jej sportowa mentorka i powierniczka jest Belgijką pochodzenia kongijskiego. Poznają się w Brukseli, razem walczą na ringu, wspólnie snują opowieść. Przyjaźń i boks to źródła siły dla Lu i Sprite. Więź między młodymi kobietami stanowi oś opowieści, w której romanse, miłości i zauroczenia są tłem dla budowania mocnych osobowości, własnej przestrzeni, z której nie strach wyruszać w świat.

  To historia poprowadzona z impetem, energetycznie i świadomie. Dotyka współczesnych problemów, takich jak miejsce dzisiejszej Polski w Europie, stereotypy i uprzedzenia, z jakimi się spotykamy i które utrwalamy. Opisuje pozytywne postawy wobec Polaków, jak i Polaków wobec "obcych", ale obnaża też polski rasizm.

  „Bokserka” to portret pokolenia ludzi, dla których podróżowanie i mieszkanie za granicą nie jest „zdradą ojczyzny”, dla których mobilność jest równie naturalna, jak korzystanie z Googla, czy sieci społecznościowych. To także kalejdoskop barwnych mieszkańców położonej w centrum Europy Brukseli, reprezentantów różnych kultur, światopoglądów, narodowości, kolorów skóry.

  Grażyna Plebanek – pisarka, autorka bestsellerowych powieści Nielegalne związki (W.A.B. 2010, wydanie audio: BA 2011), Dziewczyny z Portofino (W.A.B. 2005, wydanie audio: BA 2008), a także Pudełko ze szpilkami (2002, W.A.B. 2006, wydanie audio: BA 2008) i Przystupa (W.A.B. 2007). Absolwentka polonistyki. Pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej”. Publikowała m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Lampie”, "Magazynie Literackim", „Newsweeku”, „Elle”. Z Warszawy przeniosła się do Sztokholmu, od 2005 roku mieszka w Brukseli.

   


  Opinie

  Napisz opinię

  Bokserka

  Bokserka

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: