Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyjątkowo długa linia

Audiobook: Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyjątkowo długa linia

 

Hanna Krall

 

Maja Ostaszewska

 

Agora

 

6 godz. 27 min.

 

Płyta z książeczką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyjątkowo długa linia

  Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyjątkowo długa linia

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2014
  ISBN:
  978-83-1113-104-3
  format: 14 x 15
  Producent: Agora


  Piąty tom serii „Mistrzowie Słowa III” – wielcy aktorzy czytają wielką literaturę.
  Każdy z 15 tomów zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę danej aktorki czy aktora oraz krótki opis pisarza i jego dzieła. 15 książek, których nie sposób było lepiej napisać, ale które można było jeszcze lepiej przeczytać.
  15 wybitnych interpretacji dzieł literackich nagranych w formacie MP3.

  Zdążyć przed Panem Bogiem”, ­ książka-­reportaż, ­ ukazało się w 1977 roku. Wcześniej była drukowana w piśmie „Odra”. To jedna z pierwszych książek Hanny Krall, oparta na wywiadzie z Markiem Edelmanem, przywódcą powstania w getcie warszawskim, lekarzem kardiochirurgiem.

  Dziś jest lekturą szkolną, a przemyślenia na temat godnej śmierci na podstawie „Zdążyć przed Panem Bogiem” były kilka lat temu jednym z tematów maturalnych.

  Wydana w 2004 roku „Wyjątkowo długa linia” to opowieść o losach wybudowanej ponad 470 lat temu kamienicy z lubelskiego rynku. Kamienicy, w której przed II wojną mieszkała zapomniana dziś niemal poetka, żona lekarza, Franciszka Arnsztajnowa. W tym domu odwiedzał ją Józef Czechowicz. „Dzieliło ich 38 lat. On kochał pięknych chłopców. Ona była urzeczona jego młodością, talentem, poezją, odwagą. W nim było dużo niepokoju, bał się wojny, śmierci, chorób,
  ślepoty, obłędu. Jednocześnie była w nim niesłychana odwaga. Pisał, jak chciał, kochał, jak chciał, żył, jak chciał. Myślę, że i to ją ­ osobę pełną konwenansów – urzekało” – mówiła o swoich bohaterach Hanna Krall w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. Reporterka śledzi losy tej dwójki, a także innych mieszkańców domu przez kilkadziesiąt lat:

  Opinie

  Napisz opinię

  Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyjątkowo długa linia

  Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyjątkowo długa linia

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: