Obniżka! Śniadanie u Tiffanyego

Audiobook: Śniadanie u Tiffanyego

 

Truman Capote

 

PIOTR BOROWSKI

 

StoryBox

 

3 godz. 10 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

20,97 zł

-30%

29,95 zł brutto

20,97 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Śniadanie u Tiffanyego

  Śniadanie u Tiffanyego

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN: 978-83-63302-93-1
  format: 12 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Jest to historia młodej Amerykanki (Holly Golightly) wiodącej karnawałowe życie w Nowym Jorku, łamiącej serca mężczyznom i szukającej męża milionera oraz jej krótkiej znajomości z początkującym pisarzem, którego sama nazywa: Fred. Powieść Capote’a to także obraz Nowego Jorku w latach 40. XX w.

  Truman Capote (ur. 30 września 1924 w Nowym Orleanie, zm. 25 sierpnia 1984 w Los Angeles) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy.
  Po ukończeniu szkoły średniej przez jakiś czas pracował w roli gońca w redakcji tygodnika „The New Yorker”, co pozwoliło mu nawiązać pierwsze literackie kontakty.
  Debiutował w 1943 roku zbiorem nowel „Zatrzaśnij ostatnie drzwi”. Opublikował jeszcze kilka tomów opowiadań, uznanie przyniosły mu jednak dopiero powieści „Inne głosy, inne ściany” oraz „Harfa traw”. Prawdziwa literacka sława nadeszła wraz z ukazaniem się „Śniadania u Tiffany'ego”, w którym sportretował młodą dziewczynę, za wszelką cenę próbującą uniknąć życiowej stabilizacji.
  Zupełnie inna była powieść „Z zimną krwią”, stanowiąca rekonstrukcję zbrodni popełnionej na czteroosobowej rodzinie Clutterów.
  Po sukcesie tej ostatniej powieści Capote borykał się z chorobą alkoholową, nie zdołał też dokończyć książki „Wysłuchane modlitwy” (ukazało się tylko kilka jej rozdziałów). Zmarł w wieku niespełna 60 lat.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Śniadanie u Tiffanyego

  Śniadanie u Tiffanyego

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: