Sonety

Audiobook: Sonety

 

William Shakespeare

 

MAREK KONDRAT

 

a5

 

50 min.

 

Płyta z książką

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

48,00 zł

48,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Sonety

  Sonety

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN 978-83-6129-850-2
  format: 19 x 13,5cm

  Producent: Wydawnictwo a5

  "Nie ma miejsca we wspólnej dwojga serc przestrzeni
  Dla barier, przeszkód. Miłość to nie miłość, jeśli,
  zmienny świat naśladując, sama się odmieni
  Lub zgodzi się nie istnieć, gdy ktoś ją przekreśli."
  /William Shakespeare Sonet 116/

  Wznowienie klasycznego już, dwujęzycznego wydania Sonetów Williama Shakespeare'a w kongenialnym przekładzie Stanisława Barańczaka. Tłumacz opatrzył książkę wnikliwym wstępem i objaśnieniami, a zastanawiając się nad wyjątkowością utworów Shakespeare'a postawił pytanie, co czyni je arcydziełami?
  Co sprawia, że po czterystu latach nadal zachwycają i inspirują? Dlaczego Sting, Stanisław Soyka, Rufus Wainwright, artyści Piwnicy pod Baranami, reżyserzy filmowi i teatralni, twórcy bardziej i mniej znani garściami czerpali i nadal czerpią z genialnych wersów Shakespeara? Stanisław Barańczak we wstępie do Sonetów napisał: "(…) czytając Sonet 116, czujemy, że uczestniczymy w formułowaniu prawdy, która jednocześnie potwierdza nasze intuicje i podnosi je na wyższe piętro niedostępnej nam odkrywczości, prawdy, która sięga w głąb nas i zarazem daje nam wstęp do swoich własnych głębi." Sonety angielskiego poety przynoszą odpowiedź: wiersze pisze się po to, aby uwierzyć w miłość przezwyciężającą czas i śmierć. Taki jest Shakespeare. A jaki jest Barańczak?
  Jan Błoński odpowiada: "Translatorski talent Stanisława Barańczaka zapiera oddech - czegoś takiego, a raczej kogoś takiego, nie było chyba w dziejach nie tylko naszej poezji."
  Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami "Sonetów" czytanych przez Marka Kondrata do akompaniamentu muzyki Grzegorz Turnaua.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Sonety

  Sonety

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: