Pogrom w przyszły wtorek

Audiobook: Pogrom w przyszły wtorek

 

Marcin Wroński

 

Tomasz Sobczak

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

9 godz. 48 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pogrom w przyszły wtorek

  Pogrom w przyszły wtorek

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-7878-034-2
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna
   

  Pogrom w przyszły wtorek”, który w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Tomasza Sobczaka, jest jedną z popularnych książek Marcina Wrońskiego, autora powieści: „Obsesyjny motyw babiego lata”, „Wąż Marlo”, „Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą”, „Komisarz Maciejewski. Kino Venus”, „Officium Secretum. Pies Pański”, „A na imię jej będzie Aniela”.

  Słuchacze „Pogromu w przyszły wtorek” po raz piąty spotkają się z lubelskim gliną! Zygmunt Maciejewski, komisarz przedwojennej policji, już Rok spędził w więzieniu i jest rozpracowywany przez okrutnego ubeka. Wprawdzie major Grabarz nie zdołał skłonić Zygi do kolaboracji, lecz wie, że dopnie swego. Maciejewski, policjant oddany swojej pracy i lojalny wobec prześladowanych kolegów po fachu, zgadza się pomóc nawet ubekowi, gdy ten nieoczekiwanie żąda, by Zyga zapobiegł... mającemu wybuchnąć pogromowi w Lublinie. Jeśli Maciejewski odmówi, życie jego byłego podkomendnego zawiśnie na włosku, o co Grabarz się postara. Komisarz wychodzi na wolność i trafia w środek piekła i chaosu. Lublin już nie jest miastem, w którym Zyga znał każdy zaułek i każdą melinę. Dawny gmach gestapo zajmuje NKWD, nową władzę trudno odróżnić od bandytów, a ludzki strach i zniechęcenie łatwo przeradzają się we wściekłą agresję. Maciejewski, by ocalić przyjaciela, musi szybko poznać nowe reguły - obowiązujące zarówno w półświatku, jak i w gabinetach aparatczyków. Mimo wszelkich trudności Zyga rozpoczyna nietypowe dochodzenie, rozpoznaje grunt i trafia na trop szmalcowników, którzy w czasie wojny wydawali Żydów. Przy okazji rozwikłuje zagadkę seryjnych morderstw, od kilku tygodni spędzającą sen z powiek milicji, i - co najważniejsze - stara się odzyskać utraconą rodzinę. Czy te wszystkie sprawy nie przerosną zagubionego w powojennym świecie sanacyjnego policjanta?

  Marcin Wroński (ur. 1972) – w latach 90. związany z trzecim obiegiem literackim, publikował m.in. w artzinach „Lampa i Iskra Boża”, „Mała Ulicznica” i „Brytan OD NOWA”. Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), dwa lata później ukazała się jego mikropowieść Obsesyjny motyw babiego lata. Tworzył piosenki i skecze do swojego kabaretu „Osoby o Nieustalonej Tożsamości”, był dziennikarzem i nauczycielem, pisał książki dla dzieci. W 2007 Roku opublikował pierwszy kryminał o komisarzu Maciejewskim, Morderstwo pod cenzurą, a Rok później kolejny, Kino Venus. Wydał także thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański (W.A.B. 2010), podobnie jak dwie poprzednie książki nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2011 Roku ukazała się trzecia powieść o komisarzu Maciejewskim, A na imię jej będzie Aniela. Autor pracuje nad piątą częścią cyklu retRokryminalnego pt. Pogrom w przyszły wtorek.

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Pogrom w przyszły wtorek

  Pogrom w przyszły wtorek

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: