Promocja dnia

Podróże z Herodotem

Audiobook: Podróże z Herodotem

 

Ryszard Kapuściński

 

Stanisław Brejdygant

 

Agora

 

10 godz. 2 min.

 

Płyta z książeczką

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Podróże z Herodotem

  Podróże z Herodotem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN:
  978-83-111-2601-5
  format: 14 x 14,7cm
  Producent: Agora

   

   

  Niezwykła opowieść o tym, jak Herodot – wielki starożytny historyk – i Ryszard Kapuściński – wybitny współczesny reporter – wyruszyli we wspólną podróż w najdalsze zakątki świata. Kiedy Ryszard Kapuściński przygotowywał się do swojej pierwszej zagranicznej podróży, dostał w prezencie „Dzieje” Herodota. Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. Ponadczasowe porozumienie między współczesnym reporterem a wielkim Grekiem, uznanym za ojca historii, pomogło Kapuścińskiemu znaleźć formułę na książkę całkiem inną w jego dziennikarskim dorobku. Skupioną nie jak dotychczas na wnikliwej obserwacji świata, lecz na istocie pracy reportera. Okazuje się bowiem, że współczesny świat jawi się pisarzowi w zupełnie inny sposób, gdy zaczyna oświetlać go narracja z przeszłości. Czytelnik ma zaś przed sobą dwie odmienne perspektywy – raz staje się mieszkańcem starożytności, innym razem – człowiekiem zanurzonym w teraźniejszości.
  „Podróże z Herodotem” to utwór pisany z dystansem godnym krytyka literatury. Widoczny jest w nim głęboki namysł nad rolą dziennikarza-reportera i współczesnymi środkami opisu świata. To również pasjonująca przygoda intelektualna dla wszystkich, którzy śledzą zachodzące wokół nas zmiany i próbują wpisać je w bieg wciąż trudnej do zrozumienia historii.
  Jeden z ostatnich i zarazem najbardziej dojrzałych utworów mistrza polskiego reportażu czyta aktor Stanisław Brejdygant.

   

  „Mistrzowie słowa” – wielcy aktorzy czytają wielką literaturę.
  Każdy z 20 tomów zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę danej aktorki czy aktora oraz krótki opis na temat pisarza i jego dzieła.
  20 książek, których nie sposób było lepiej napisać, ale które można było jeszcze lepiej przeczytać.
  20 wybitnych interpretacji dzieł literackich nagranych w formacie MP3.

  Opinie

  Napisz opinię

  Podróże z Herodotem

  Podróże z Herodotem

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: