Promocja dnia

Życie Pi

Audiobook: Życie Pi

 

Yann Martel

 

KRZYSZTOF GLOBISZ

 

Albatros

 

13 godz. 25 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

33,50 zł

33,50 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Życie Pi

  Życie Pi

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN: 978-83-7885-400-5

  format: 13,5 x 9 cm
  Producent: Albatros


  Szesnastoletni Hindus Piscine Molitor Patel, znany jako Pi, syn właściciela zoo, z własnego wyboru wyznawca trzech religii (hinduizmu, chrześcijaństwa i islamu), dryfuje jako rozbitek w szalupie ratunkowej po oceanie. Za towarzyszy podróży ma jedynie ocalałe z katastrofy morskiej zwierzęta: zebrę ze złamaną nogą, orangutana, hienę i potężnego tygrysa bengalskiego, nazwanego Richardem Parkerem. W prawdziwym życiu, na dodatek w sytuacji bez wyjścia, pokojowa koegzystencja całej piątki nie byłaby możliwa. W zwariowanej baśni Martela wszystko może się wydarzyć: ktoś zostanie zjedzony, ktoś inny przetrwa 227 dni na morzu – dzięki własnej pomysłowości, silnej woli przetrwania, przyjaźni i wierze w Boga. Jest jeszcze druga wersja historii Patela – bardziej prawdopodobna i bardziej przerażająca. Na potwierdzenie żadnej z tych opowieści nie ma jednak dowodów...

  Yann Martel (ur. 25 czerwca 1963 w Salamance) — kanadyjski pisarz i podróżnik, autor „Historii rodziny Roccamatio”, „Ja”, „Życie Pi”, Beatrycze i Wergili”.

  Urodził się w Hiszpanii, w rodzinie kanadyjskich dyplomatów. Już w dzieciństwie i wczesnej młodości często zmieniał miejsce zamieszkania: w ten sposób poznał Alaskę, Kolumbię Brytyjską, Kostarykę, Paryż, Ontario i Meksyk. Później podróżował sam, zwiedził m. in. Turcję, Iran, Indie. Imał się różnych zajęć, między innymi pracował jako ochroniarz, zatrudniał się także w knajpach czy na plantacjach roślin. Dziś utrzymuje się z pisania, a w ramach działalności charytatywnej pomaga jako wolontariusz w hospicjach.

  Powieść "Życie Pi" zekranizowal w 2012 Ang Lee, reżyser "Przejażdżki z diabłem" (1999), "Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka" (2000), "Tajemnicy Brokeback Mountain" (2005), "Ostrożnie, pożądanie" (2007).

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Życie Pi

  Życie Pi

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: