Samobójcza runda

Audiobook: Samobójcza runda

 

William Styron

 

Michał Breitenwald

 

Qes Agency

 

7 godz. 15 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

28,99 zł

28,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Samobójcza runda

  Samobójcza runda

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-61593-65-2
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Qes Agency

  Samobójcza runda” ("The Suicide Run: Five Tales of the Marine Corps",) to zbiór pięciu opowiadań: „Blankenship”, „Marriott z piechoty morskiej”, „Samobójcza runda”, „Dom mojego ojca”, „Elobey, Annobón i Corisco”  wybitnego amerykańskiego pisarza Williama Styrona, autora słynnego, wydanego przez nas w wersji audio, „Wyboru Zofii”.

  Tematyka wszystkich opiera się na doświadczeniach Styrona, jakie wyniósł ze służby w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Opowiadania prezentują złożony obraz życia w wojsku – zarówno jego trudy, niedostatki i niedorzeczności, jak również koleżeństwo oraz poczucie wspólnoty i solidarności żołnierskiej. Autor przyrównuje wojnę do choroby, która opętała rasę ludzką. Kwintesencję wojennego żywota ukazuje portret młodego wrażliwca zmuszonego do drastycznego zderzenia z okrutnym światem dorosłych.

  This is a man's world…

  William Styron (ur. 11 czerwca 1925 w Newport News, Wirginia, zm. 1 listopada 2006) — amerykański pisarz, autor m.in. „Pogrążyć się w mroku”, „Długiego marszu”, „Na pastwę płomieni”, „Wyznań Nata Turnera”, „Wyboru Zofii”, „Dotyku Ciemności”, „Poranka w Tidewater”, „Samobójczej rundy”.

  Pisarz odniósł względny sukces już dzięki swojej pierwszej powieści, następne ugruntowały jego pozycję. Prawdziwą sławę przyniósł mu „Wybór Zofii”, który doczekał się świetnej ekranizacji Alana Pakuli z Meryl Streep w roli głównej.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Samobójcza runda

  Samobójcza runda

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: