Blade Runner

Audiobook: Blade Runner

 

Philip K. Dick

 

Robert Więckiewicz , Anna Dereszowska , Andrzej Chyra, Agata Kulesza, Krzysztof Materna i inni

 

Dom Wydawniczy Rebis

 

6 godz. 43 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Blade Runner

  Blade Runner

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7510-960-3

  format: 13,7 x 12,7 cm
  Producent: Rebis

  PIERWSZY W POLSCE AUDIOBOOK 3D
  NOWA PRZESTRZEŃ SŁOWA

  Superprodukcja audiobooka Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? to pierwsze na świecie przedsięwzięcie tego rodzaju w technologii binauralnej. Ta jedna z najwybitniejszych powieści science fiction zasługiwała na wyjątkową oprawę. W audiobooku w reżyserii Krzysztofa Czeczota wystąpili doskonali aktorzy, m.in. Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Marian Dziędziel, Anna Dereszowska. Niezwykłą muzykę skomponował i wykonał Wojtek Mazolewski ze swoim zespołem Pink Freud.
  Blade runner to głęboka, pełna zwrotów akcji opowieść wprost stworzona do adaptacji dźwiękowej. Wobec wielkiej popularności w Polsce audiobooków z gatunku fantasy i science fiction była ona doskonałym materiałem na superprodukcję audio – nieskróconą, udramatyzowaną wersję z gwiazdorską obsadą aktorską, z własną oryginalną ścieżką dźwiękową oraz efektami specjalnymi stworzonymi z wykorzystaniem najlepszej dostępnej technologii audio – dźwięków binauralnych. W produkcji wyjątkowy nacisk położony został  na odegranie uczuć bohaterów, zarówno ludzi, jak i maszyn. W audiobooku po raz pierwszy zagrała również IVONA – polski syntezator mowy. Natomiast dzięki technologii binauralnej i słuchawkom po raz pierwszy w audiobooku możemy usłyszeć… przestrzeń. To zupełnie nowe wrażenia i doznania słuchowe.
   
  Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

  Opinie

  Napisz opinię

  Blade Runner

  Blade Runner

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: