Piękni dwudziestoletni

Audiobook: Piękni dwudziestoletni

 

Marek Hłasko

 

Borys Szyc

 

Agora

 

6 godz. 58 min.

 

Płyta z książką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Piękni dwudziestoletni

  Piękni dwudziestoletni

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-111-2471-4
  format: 12 x 13,5cm
  Producent: Agora

  Czy piękni dwudziestoletni byli szczęśliwi, czy dane im było zakochiwać się i rozwijać talenty? Odpowiedź, którą dał na to pytanie Marek Hłasko w swym głośnym dzienniku, nie jest wcale jednoznaczna...

  Piękni dwudziestoletni” to nie tylko osobisty dziennik Marka Hłaski, lecz także oryginalne świadectwo epoki. To rodzaj przewodnika po czasach PRL-u, ówczesnych barach i wydarzeniach, które rozpalały wyobraźnię młodych buntowników. Polski James Dean opisuje w nim rozpaczliwe próby ucieczki od ponurej rzeczywistości. Rozpamiętuje chwile, gdy z pomocą przychodziły mu alkohol, związki z kobietami, a wreszcie literacka i filmowa fikcja.
  Znaczną część tych – jak sam o nich mówił Hłasko – „prawdziwych zmyśleń” stanowią powroty do czasów młodości i szkolnych doświadczeń, gdy jako młody chłopak sprzeciwiał się powszechnemu w tych latach konformizmowi. W jego zapiskach często pojawiają się też wspomnienia z pracy w firmie przewozowej i w tygodniku „Po Prostu”. Przez gęstą warstwę słów przenikają skrajne emocje – te, które przywodzą na myśl dramatyczne wizje artysty i obsesyjne napady lęku, oraz te, które obnażają jego najgłębiej skrywane pragnienia. „Pięknych dwudziestoletnich” czyta Borys Szyc, jeden z najlepszych współczesnych polskich aktorów.

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Piękni dwudziestoletni

  Piękni dwudziestoletni

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: