Dziewczęta z Nowolipek

Audiobook: Dziewczęta z Nowolipek

 

Pola Gojawiczyńska

 

Zofia Kucówna

 

Agora

 

Płyta z książką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Dziewczęta z Nowolipek

  Dziewczęta z Nowolipek

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN:
  format: 12 x 13,5cm
  Producent: Agora
   
   
   
  Książka, wraz z którą odkryjemy nieznane oblicze Warszawy XX-lecia międzywojennego. Powieść Gojawiczyńskiej to zapis świata, którego istnieniu kres położył wybuch II wojny światowej.

  Nowolipki, brudne, głośne, zapomniane przez ludzi. Tu bieda zagląda do każdego okna, a wszystko, co chciałoby się ukryć jak najgłębiej, wprost kłuje w oczy. Od reszty miasta oddzielone są niewidzialną linią – tą, która istnieje w umysłach mieszkańców i która nie pozwala im opuścić tej dzielnicy bez strachu.
  Tutaj właśnie swoją młodość przeżywają bohaterki powieści. Każda z nich na swój sposób będzie się starała pozbyć stygmatu urodzenia i przedrzeć, choć na chwilę, do „wielkiego świata” Warszawy, ulicy Marszałkowskiej i Ogrodu Saskiego. Każda będzie szukać odpowiedzi na pytanie – czy można porzucić ten niesprzyjający szczęściu i miłości zakątek, i zatopić się w nieznanym świecie, w którym spełniają się marzenia? „Dziewczyny z Nowolipek” to książka, wraz z którą odkryjemy nieznane oblicze Warszawy XX-lecia międzywojennego. To zapis świata, którego istnieniu kres położył wybuch II wojny światowej, a zarazem świetnie spisana historia o dojrzewaniu. Powieść Poli Gojawiczyńskiej czyta Zofia Kucówna, znana aktorka teatralna i filmowa.

  Opinie

  Napisz opinię

  Dziewczęta z Nowolipek

  Dziewczęta z Nowolipek

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: