Pani Bovary

Audiobook: Pani Bovary

 

Gustaw Flaubert

 

Małgorzata Kożuchowska

 

Agora

 

13 godz. 28 min.

 

Płyta z książką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pani Bovary

  Pani Bovary

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj


 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-111-24-54-7
  format: 12 x 13,5cm
  Producent: Agora


   
  Wielkie nadzieje, rozczarowanie i upadek, czyli drobnomieszczańska historia pióra klasyka literatury francuskiej, który powiedział kiedyś: „Pani Bovary to ja”.

  Klasyka literatury w nowej, mistrzowskiej interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej! Kto odważyłby się w połowie XIX w. stworzyć powieść tak konsekwentnie i bezwzględnie krytykującą francuskie mieszczaństwo? Tylko Gustaw Flaubert – pisarz nietuzinkowy, kontrowersyjny, z uporem, latami szlifujący język swoich książek.
  Praca nad „Panią Bovary” zajęła mu pół dekady. Ale historia egzaltowanej drobnomieszczanki marzącej o płomiennej miłości i niezapomnianych przeżyciach zelektryzowała Francuzów.
  Zainteresowanie powieścią zwiększył również skandal, który wybuchł po jej wydaniu: Flaubertowi wytoczono proces o obrazę moralności! Nienawidząca przeciętności Emma wychodzi za mąż za Karola Bovary – wcielenie prowincjusza. W małżeństwie upatruje szansy na wyrwanie się z domu i spełnienie wybujałych ambicji. Jednak aspiracje pani Bovary są zbyt wysokie, by zaspokoił je przyziemny Karol. Kolejne romanse, które miały przynieść pani Bovary wielką miłość, wywołują jedynie ogromne rozczarowanie. Niespełnione pragnienia powoli prowadzą do tragedii...

  Opinie

  Napisz opinię

  Pani Bovary

  Pani Bovary

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: