BEATRYCZE I WERGILI

Audiobook: BEATRYCZE I WERGILI

 

Yann Martel

 

KRZYSZTOF GLOBISZ

 

Albatros

 

6 godz. 18 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

30,10 zł

30,10 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  BEATRYCZE I WERGILI

  BEATRYCZE I WERGILI

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  format: 13,5 x 19 cm
  ISBN:
  978-83-7659-889-5
  Producent: Albatros

  To fascynująca, miejscami prześmiewcza, opowieść o życiu, śmierci, sensie życia, sztuce oraz, co nie mniej istotne, parszywym losie nierozumianych przez tępych wydawców literatów. Tytuł książki nawiązuje do postaci pojawiającej się w kulturze pisanej kolejnych epok, między innymi u Dantego, Joyce’a czy Becketta. Henry napisał książkę. Prawdopodobnie rewelacyjną. Niestety – książka nie mówi wprost o tym, o czym mówi. Pojawiają się w niej zwierzęta, a nawet zoo. Redaktorzy są zachwyceni. Onieśmieleni. Nikt z nich jednak nie łapie, o czym właściwie pisał autor – i żadnemu z nich nie przychodzi do głowy, że odrzucając maszynopis, przekreślają znakomitą książkę o holocauście. Trudno. Henry ma serdecznie dość i postanawia przenieść się wraz z rodziną do WIELKIEGO MIASTA. Będzie pracował jako kelner, podawał gorącą czekoladę i wreszcie będzie szczęśliwy. I jest szczęśliwy, tyle tylko, że pewnego dnia otrzymuje dziwną przesyłkę z niedokończonym scenopisem sztuki… Autor tejże, człowiek bardzo tajemniczy, prosi Henry’ego o pomoc w dokończeniu opowiadającego o Beatrice, oślicy i Virgilu, małpie, dramatu. Zaintrygowany, Henry-Autor poznaje Henry’ego-Nie-do-Autora, a właściwie taksydermistę, a potem, wciągnięty do świata absurdu, metatekstu i oksymoronów (same trudne słowa), szuka w tym wszystkim choćby cienia sensu...

  Yann Martel (ur. 25 czerwca 1963 w Salamance) — kanadyjski pisarz i podróżnik, autor „Historii rodziny Roccamatio”, „Ja”, „Życie Pi”, Beatrycze i Wergili”.

  Urodził się w Hiszpanii, w rodzinie kanadyjskich dyplomatów. Już w dzieciństwie i wczesnej młodości często zmieniał miejsce zamieszkania: w ten sposób poznał Alaskę, Kolumbię Brytyjską, Kostarykę, Paryż, Ontario i Meksyk. Później podróżował sam, zwiedził m. in. Turcję, Iran, Indie. Imał się różnych zajęć, między innymi pracował jako ochroniarz, zatrudniał się także w knajpach czy na plantacjach roślin. Dziś utrzymuje się z pisania, a w ramach działalności charytatywnej pomaga jako wolontariusz w hospicjach.

  Powieść "Życie Pi" zekranizowal w 2012 Ang Lee, reżyser "Przejażdżki z diabłem" (1999), "Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka" (2000), "Tajemnicy Brokeback Mountain" (2005), "Ostrożnie, pożądanie" (2007).

   

  Opinie

  Napisz opinię

  BEATRYCZE I WERGILI

  BEATRYCZE I WERGILI

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: