Obniżka! Alarm w St. Omer

Audiobook: Alarm w St. Omer

 

Bohdan Arct

 

Sławomir Holland

 

StoryBox

 

13 godz. 40 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

17,47 zł

-30%

24,95 zł brutto

17,47 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Alarm w St. Omer

  Alarm w St. Omer

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-63302-51-1
  format: 12 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Alarm w St. Omer”, jedna z popularnych książek Bohdana Arcta, autora takich pozycji jak m.in. „W pogoni za Luftwaffe”, „W pościgu za V-1”, „Wielki dzień dywizjonu 303”, „W podniebnej chwale”, „Lew pustyni w potrzasku”, Samoloty Świata”, „Ucieczki”, „Bohaterowie nieba”, „Na progu kosmosu”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Sławomira Hollanda.

  Alarm w St. Omer” to zbiór opowiadań będących niezwykłym zapisem wydarzeń rozgrywających się w środowisku polskiego lotnictwa poczynając od ostatnich dni sierpnia 1939 Roku. Wtedy to historia wyznaczyła losy doświadczonych pilotów, ale i młodych, pełnych nadziei i wiary w przewagę polskich jednostek lotniczych nad Luftwaffe adeptów lotnictwa. Wśród nich znajduje się także porucznik Arct, pilot myśliwski, którego wspomnienia, zapiski i wstrząsające relacje składają się na fascynującą kronikę wojennych wydarzeń, w których polskie oddziały odegrały niebagatelną rolę. Niezwykła fabuła książki oparta jest na faktach, a znakomita narracja pozwala czytelnikowi wtopić się w tło dramatycznych wydarzeń – obrony bombardowanej Warszawy, powietrznej bitwy o Wielką Brytanię, ostrzelania polskich samolotów przez niemieckie oddziały a także narodzin legendy polskiego lotnictwa – Dywizjonu 303.

  Zamieszczone w książce opowiadania ułożone są w kolejności chronologicznej, stanowią więc nie tylko doskonałą literaturę, ale są też autentycznym zapisem dramatycznych wydarzeń wojennych. Dzięki temu książka staje się fascynującą pozycją dla szeRokiego kręgu czytelników – od miłośników historii, zapalonych wielbicieli lotnictwa po czytelnika, dla którego liczy się przede wszystkim zwykła przyjemność czytania.

  Na kartach książki, obok faktów, dat i statystyk, pojawiają się autentyczne postaci – co w połączeniu ze znakomitą narracją tworzy literaturę wysokiej próby.

  Bohdan Arct (1914 - 1973) - bohater bitwy o Anglię, pisarz. Po maturze zgłosił się do wojska. Ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Lotnictwa. W 1944 r. został przydzielony do Dowództwa Obrony Powietrznej Wielkiej Brytanii. Odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virturii Militari oraz czteRokrotnie Krzyżem Walecznych.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Alarm w St. Omer

  Alarm w St. Omer

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: