Promocja dnia

Pieśń łuków. Azincourt

Audiobook: Pieśń łuków. Azincourt

 

Bernard Cornwell

 

Leszek Wojtaszak

 

Aleksandria

 

17 godz. 22 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 2-3 dni

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pieśń łuków. Azincourt

  Pieśń łuków. Azincourt

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-60313-59-6
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Aleksandria

  „Azincourt to jedno z najżywiej oddziałujących na naszą wyobraźnię epickich wydarzeń w dziejach Anglii […] Jest to tryumf słabego nad silnym, zwycięstwo prostego żołnierza nad dosiadającym konia rycerzem i stanowczości nad pychą. […] Jest to również opowieść o prawdziwej rzezi i okrucieństwie”
  Sir John Keegan, The Face of Battle

  „Bitwa pod Azincourt stanowiła jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach średniowiecznej Europy. […]Coś doprawdy niezwykłego musiało się wydarzyć w dniu 25 X 1415 roku[…] Wypadki tamtego pamiętnego dnia były tak zdumiewające, że bitwa wciąż pozostaje sławna, mimo iż minęło już blisko sześćset lat”
  Bernard Cornwell

  Historia batalii, która wywołała w całej Europie falę poruszenia została złączona z losami zdolnego łucznika Nicholasa Hooka, banity szukającego odkupienia. Pisarz prowadzi czytelnika przez pełną dramatów akcję podpartą rzetelną wiedzą historyczną, w której nie zabraknie nawet ciekawostek technicznych dotyczących ówczesnej broni, budowli itp. Autor w iście sienkiewiczowskim stylu kieruje młodego bohatera ku przeznaczeniu. Co znajdzie Nicholas na błotnistych polach bitwy: zagładę, czy może ocalenie?
  Audiobook zawiera ponad 4 godziny specjalnie dla niego skomponowanej klimatycznej muzyki. W przygotowaniu ekranizacja powieści

  Bernard Cornwell   jest najpopularniejszym i najbardziej poczytnym angielskim pisarzem powieści historycznych. Jak nikt inny potrafi pokazać historię jednego człowieka wplecioną w wartkie nurty historii,  jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jest ulubionym pisarzem Georga R. Martina, w dowód uznania dla jego twórczości został oznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

  Leszek Wojtaszak - aktor, absolwent krakowskiej PWST. Poznaniak z urodzenia i charakteru, zdystansowany do świata i siebie. Indywidualista, samotnik, z wszystkich dźwięków najbardziej lubi ciszę i fado. Posiadacz czarnego pasa w sarkazmie.

  Opinie

  Napisz opinię

  Pieśń łuków. Azincourt

  Pieśń łuków. Azincourt

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: