Wytępić całe to bydło

Audiobook: Wytępić całe to bydło

 

Sven Lindqvist

 

Stanisław Biczysko

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

7 godz. 12 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wytępić całe to bydło

  Wytępić całe to bydło

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  format:
  13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  „Europejczycy to przekleństwo Wschodu. Co mają do zaproponowania? Broń palną, proch, dżin, kiepskie ubrania, często brak uczciwości, zastępującą rękodzielnictwo kobiet tandetę, nowe wymagania, nowe obyczaje i niezadowolenie z tego, co się ma... Takie to dobrodziejstwa przynoszą z sobą Europejczycy”Joseph Conrad.

  Zainspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada, Sven Lindqvist ukazuje historię terroru przełomu XIX i XX wieku oraz filozofię unicestwiania ras niższych w imię poszerzania przestrzeni życiowej dla ras wyższych. Wyruszając do współczesnej Afryki Północnej, bada ślady europejskiego kolonializmu, obnaża dzisiejsze skutki działalności białych na Czarnym Lądzie – niszczenie zasobów natury, niewolniczy wyzysk i mordowanie miejscowej ludności. Pokazuje, jak biali uczeni, w myśl europejskich teorii antropologicznych pozwolili sobie na ludobójstwo, traktowane jako efekt postępu. To kolaż historii, dziennikarstwa i literatury pięknej.

  Jeden z najoryginalniejszych i obdarzonych wyobraźnią pisarzy. Jest pionierem gatunku, w którym podróż w przestrzeń jest też podróżą w czasie.
  Richard Gott

  Wyjątkowa książka…my, nasi władcy i ich poddani powinniśmy to przeczytać… jest to przesłanie na przyszłość.
  The Guardian

  Ta niezwykle wartościowa książka chodziła za mną miesiącami.
  The Sunday Times

  SVEN LINDQVIST – (ur. 1932) – niezależny dziennikarz, doktor historii literatury Uniwersytetu Sztokholmskiego (rząd Szwecji nadał mu honorową profesurę). Publikuje od 1955 roku. Jest autorem przeszło trzydziestu książek – esejów, zbiorów aforyzmów, reportaży – przetłumaczonych na piętnaście języków. Najszerzej znane są jego reportaże z Afryki, Chin i Ameryki Południowej. Laureat wielu prestiżowych nagród literackich i dziennikarskich.

  Opinie

  Napisz opinię

  Wytępić całe to bydło

  Wytępić całe to bydło

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: