Ostatni dzień lipca

Audiobook: Ostatni dzień lipca

 

Bartłomiej Rychter

 

Marek Lelek

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

9 godz. 5 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ostatni dzień lipca

  Ostatni dzień lipca

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Ostatni dzień lipca”, który ukazuje się właśnie w postaci audiobooka w interpretacji Marka Lelka, jest trzecią powieścią Bartłomieja Rychtera, autora „Kursu do Genewy” i „Złotego wilka”.  Już jego debiutancka powieść spotkała się z pozytywnym odbiorem, była nawet nominowana do prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej roku 2007 — ostatecznie przegrała jednak z powieścią „Dwanaście” Marcina Świetlickiego.

  Chociaż w „Ostatnim dniu lipca” słuchacze audiobooka przeniosą się do lat 40. ubiegłego wieku, wnioski nasuwające się po lekturze są aktualne także dziś. Powieść łączy w sobie solidną dawkę historii, intrygującą fabułę, kryminalną zagadkę, realizm psychologiczny i zręcznie budowane napięcie.

  Rychter, który jest kierownikiem oddziału banku Skok w Sanoku, ale jak sam mówi, od swojej pracy woli świat dziewiętnastowiecznych powieści, tym razem zabiera nas w podróż w przeszłość, dokładnie do sierpnia 1944 roku. Niemieccy okupanci ze strachem myślą o Armii Czerwonej, której czołgi dotarły właśnie na przedpola Pragi. W takiej scenerii rozgrywają się dwie historie kryminalne. Dwaj nieznający się bohaterowie, Polak i Niemiec, ostatniego dnia lipca rozpoczynają prywatne śledztwa. Starszy strzelec Klaus Enkel usiłuje rozwiązać zagadkę domniemanego samobójstwa swojego przyjaciela, a adwokat Antoni Chlebowski, członek ruchu oporu, wyjaśnia okoliczności śmierci umarłej na jego oczach telegrafistki. Obaj bohaterowie w swoich przełożonych mają raczej wrogów niż sprzymierzeńców i bardzo wiele ryzykują...

  Opinie

  Napisz opinię

  Ostatni dzień lipca

  Ostatni dzień lipca

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: