W Rajskiej Dolinie wśród Zielska

Audiobook: W Rajskiej Dolinie wśród Zielska

 

Jacek Hugo-Bader

 

Piotr Zelt

 

Czarne

 

15 godz. 17 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

36,90 zł

36,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  W Rajskiej Dolinie wśród Zielska

  W Rajskiej Dolinie wśród Zielska

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7536-404-0
  format: 14 x 19,5 cm
  Producent: Wydawnictwo Czarne

  "Rajską doliną jest były Związek Radziecki wspominany przez bohaterów reportaży Jacka Hugo-Badera jako kraina mlekiem i miodem płynąca. Mleko było wprawdzie chudziutkie, a miód rzucano do sklepów tylko z okazji świąt państwowych. Nostalgia jednak pozostała i wyłazi wszystkimi szparami betonowych bloków na prowincji i eleganckich domów z cegły w miasteczku kosmonautów pod Moskwą. "Rosyjska dusza jest jak spaniel, nawet jak mu jest wesoło, ma mordę rozpaczliwie smutną" - pisze autor. I maluje obrazki z byłego imperium tak plastycznie, że niemal czuje się dym biełomorów, najtańszych papierochów, przez które kolejni dwaj mężowie Sofii Pietrowny z Workuty zmarli na raka, i smród wódki 'Stolicznej' od rosyjskiego generała w Czeczenii".

  Anna Żebrowska


  Jacek Hugo-Bader
  (ur. 9 marca 1957 w Sochaczewie) — polski reportażysta i dziennikarz, związany z „Gazetą Wyborczą”, dwukrotny zdobywca Grand Press i Bursztynowego Motyla, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za „Białą gorączkę” oraz do Nagrody Nike za „W rajskiej dolinie wśród zielska”. Ponadto w 2012 za pokaz „Dzienniki Kołymskie” został uhonorowany nagrodą „Czwarty Żywioł”, przyznawaną głosami publiczności 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie.

  Pracował m.in. jako nauczyciel, pedagog szkolny i socjoterapeuta, sprzedawca w sklepie spożywczym, ładowacz na kolei, wagowy w punkcie skupu trzody chlewnej.

  Opinie

  Napisz opinię

  W Rajskiej Dolinie wśród Zielska

  W Rajskiej Dolinie wśród Zielska

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: