Promocja dnia

Rewers

Audiobook: Rewers

 

Andrzej Bart

 

JACEK KAŁUCKI

 

4 godz. 55 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Rewers

  Rewers

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-63162-52-8
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Rewers”, który ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Jacka Kałuckiego, jest jedną z powieści Andrzeja Barta, autora takich utworów jak „Człowiek, na którego nie szczekały psy”, „Rien ne va plus”, „Pociąg do podróży”, „Piąty jeździec apokalipsy”, „Don Juan raz jeszcze”, „Fabryka muchołapek”.

  Słuchacze „Rewersu” w wersji audio przeniosą się do Warszawy z początku lat 50. dwudziestego wieku. Redaktorka poezji Sabina, która nigdy jeszcze nie całowała się z chłopakiem, ogląda w kinie pochód uśmiechniętych i muskularnych sportowców Związku Radzieckiego. Pół wieku później pani Sabina na warszawskim Okęciu czeka na samolot z Nowego Jorku, którym przyleci jej syn, Marek.

  Sabina mieszka z matką i babcią. W tej samej kamienicy, na ostatnim piętrze, pracownię ma Arkadek, jej młodszy brat, socrealistyczny malarz. Ojciec zginął podczas nalotu, ją i brata matka zamknęła w piwnicy, aby nie brali udziału w powstaniu. Staropanieństwo Sabiny budzi w domu coraz większy niepokój. Ona zaś skrycie podkochuje się w dyrektorze Barskim, swoim szefie.

  W końcu zjawia się adorator idealny. Przystojny, szarmancki, czytający w jej myślach. I chcący się żenić. Przedtem jednak prosi, by młoda narzeczona wyświadczyła mu pewną przysługę. Na piśmie. A właściwie, żeby wyświadczała ją raz na tydzień...

  "Rewers" to powieść inteligentna i przewrotna. Poczucie humoru Barta jest najwyższej próby.

  Powieść "Rewers" oparta jest na scenariuszu filmu pod tym samym tytułem, zdobywcy nagrody głównej 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz wyreżyserował Borys Lankosz, główne role zagrali Agata Buzek, Marcin Dorociński, Krystyna Janda i Anna Polony.

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: