Grochów

Audiobook: Grochów

 

Andrzej Stasiuk

 

Mirosław Baka

 

Czarne

 

1 godz. 53 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

27,90 zł

27,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Grochów

  Grochów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7536-402-6
  format: 14 x 19,5 cm
  Producent: Wydawnictwo Czarne

  O babce, która wierzyła w duchy, o starym psie, pisarzu z Izdebek i przyjacielu, z którym złaził Grochów i przejechał pół Polski - Stasiuk pisze o umieraniu i namacalności życia, o materialności wspomnień, o bliskości śmierci i jej wiecznej niedostępności. Bury kot zwija się w kłębek w cieple stygnącego ciała starej suki, babka, "cała w czerni, szczupła i spokojna", przechodzi do świata, który zawsze był obok, Guścio choć niewiele już może powiedzieć, złośliwie pluje pestkami. A przyjaciel, "odlatując przez komin", przynosi zapach pociągu do Łupkowa, dzikich jabłoni na ulicy Makowskiej i chłodnej wiosny w portowym Piranie. Cztery opowiadania Andrzeja Stasiuka to boleśnie piękna opowieść o śmierci, o zwyczajnej kropce na końcu życia.

  Andrzej Stasiuk (ur. 25 września 1960 w Warszawie) — polski prozaik, eseista, poeta, dramaturg, publicysta i wydawca, autor m.in.  „Murów Hebronu”, „Białego kruka”, „Opowieści galicyjskich”, „Przez rzekę”, „Jak zostałem pisarzem (próba autobiografii intelektualnej), „Tekturowego samolotu”, „Zimy”, „Jadąc do Babadag” (Nagroda Literacka NIKE 2005), „Ciemnego lasu”, „Czekając na Turka”.

  W młodości wydalony został z liceum ogólnokształcącego, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej. Zdezerterował z wojska, za co półtora roku spędził w więzieniu.

  Jest laureatem Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S.B. Lindego (2002), Nagrody im. Beaty Pawlak (2004) za „Jadąc do Babadag”, Nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” za „Fado”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Grochów

  Grochów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: