Jadąc do Babadag

Audiobook: Jadąc do Babadag

 

Andrzej Stasiuk

 

JACEK KISS

 

Czarne

 

11 godz. 34 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Jadąc do Babadag

  Jadąc do Babadag

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7536-415-6
  format: 14 x 19,5 cm
  Producent: Wydawnictwo Czarne
   

  Jadąc do Babadag to książka o podróży przez zapomnianą Europę. Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania, Mołdawia – przez te kraje podróżuje autor. Samochodem, autostopem, pociągiem. Ale jednocześnie jest to podróż w głąb świadomości mieszkańca tej części Europy, która zawsze była uważana za gorszą, zapóźnioną, prymitywną i zacofaną.
  Jednak autor ogląda te kraje w sposób pozbawiony kompleksów. Czasami ma się nawet wrażenie, że to jedyne kraje na ziemi, co pozwala uniknąć nudnych i jałowych porównań z Zachodem bądź Wschodem. "Jadąc..." to książka przygodowa i podróżnicza. Nie tylko w sensie geograficznym, ale także – a może przede wszystkim – duchowym.

  Andrzej Stasiuk (ur. 25 września 1960 w Warszawie) — polski prozaik, eseista, poeta, dramaturg, publicysta i wydawca, autor m.in.  „Murów Hebronu”, „Białego kruka”, „Opowieści galicyjskich”, „Przez rzekę”, „Jak zostałem pisarzem (próba autobiografii intelektualnej), „Tekturowego samolotu”, „Zimy”, „Jadąc do Babadag” (Nagroda Literacka NIKE 2005), „Ciemnego lasu”, „Czekając na Turka”.

  W młodości wydalony został z liceum ogólnokształcącego, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej. Zdezerterował z wojska, za co półtora roku spędził w więzieniu.

  Jest laureatem Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S.B. Lindego (2002), Nagrody im. Beaty Pawlak (2004) za „Jadąc do Babadag”, Nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” za „Fado”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Jadąc do Babadag

  Jadąc do Babadag

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: