Caryca

Audiobook: Caryca

 

Ellen Alpsten

 

Małgorzata Lewińska

 

Sonia Draga

 

25 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

31,90 zł

31,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Caryca

  Caryca

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7508-490-0
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Sonia Draga

  Debiutancka powieść Ellen Alpsten, która na przestrzeni 5 lat od chwili premiery doczekała się aż pięciu wydań.
  Pierwsza książka opisująca życie i wyniesienie na tron Rosji Marty Heleny Skowrońskiej, z pochodzenia prawdopodobnie polki lub litwinki, córki prostego chłopa pańszczyźnianego, która została żoną Piotra I Wielkiego, a po jego śmierci rządziła państwem.
  Zupełnie w Polsce nieznana historia życia pierwszej koronowanej carowej.

  Caryca to pierwsza książka opisująca życie i wyniesienie na tron Rosji Marty Heleny Skowrońskiej –  postaci,  którą do tej pory historycy traktowali dość marginalnie. Fascynująca historia życia pierwszej koronowanej carowej była do tej pory zupełnie nieznana. Pragniemy to zmienić, oddając w  ręce czytelników opowieść o wyjątkowo silnej
   i obdarzonej niezwykłym instynktem politycznym kobiecie, będącą jednocześnie nieocenionym źródłem wiedzy historycznej. Caryca niezwykle trafnie przedstawia  bowiem realia epoki, życie i stosunki panujące w Rosji w latach 1690-1727,  jak również lata panowania Piotra Wielkiego, prowadzone przez niego wojny i budowę St. Petersburga oraz powiązania polityczne i stosunki z Prusami oraz Saksonią. 
   Obraz silnej, obdarzonej niezwykłym instynktem politycznym kobiety oraz historia niezwykłego uczucia na tle przełomowych wydarzeń historycznych  – Caryca to barwny epos pełen miłości, namiętności, gwałtu i okrucieństwa.

  Opinie

  Napisz opinię

  Caryca

  Caryca

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: