Promocja dnia

Piramida

Audiobook: Piramida

 

Henning Mankell

 

LESZEK FILIPOWICZ

 

Biblioteka Akustyczna

 

14 godz. 4 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

49,90 zł

49,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Piramida

  Piramida

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-63162-27-6
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Piramida”, zbiór opowiadań Henninga Mankella, autora między innymi „Mordercy bez twarzy”, „Psów z Rygi” „Białej Lwicy” czy „Mężczyzny, który się uśmiechał”, pojawia się w formacie audiobooka, w interpretacji Leszka Filipowicza. Cykl kryminałów o komisarzu Kurcie Wallanderze wyróżnia się wśród tego typu literatury wnikliwym ukazaniem socjologicznych aspektów przestępczości. Kolejne tytuły z serii przedstawiały charakterystyczne dla naszych czasów problemy społeczne: „Morderca bez twarzy” skupiał się na temacie nielegalnych imigrantów i rasizmu, „Psy z Rygi” na konsekwencjach rozpadu ZSRR i narodzinach mafii, „Zapora” z kolei na kwestiach związanych z ekologią, globalizacją oraz cyberterroryzmem.
  Książki Mankella są także wyjątkowe o tyle, o ile wyjątkowa jest sama specyfika procedury panującej w szwedzkiej policji: Wallander — w przeciwieństwie do większości bohaterów kryminałów — nie wymachuje non stop bronią, zazwyczaj jej zresztą nie nosi, raczej przestrzega zasad (i to z pozoru tak banalnych, jak zwykłe ograniczenia prędkości na drogach), a kiedy zostaje przez swoich podwładnych nakryty na jeździe pod wpływem alkoholu, jest mile zaskoczony faktem, że ci na niego nie donoszą.
  W „
  Piramidzie” słuchacze audiobooka poznają Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö, a kolejne opowiadania rzucą nam światło na relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiemy się też, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy komisarzem w wydziale zabójstw. Tłem pięciu historii jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze, społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania.

  Henning Mankell (ur. 1948) - jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, wybitny dziennikarz i człowiek teatru. Zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych z komisarzem Kurtem Wallanderem, przełożonych na 39 języków i wydanych w łącznym nakładzie około 25 milionów egzemplarzy. Cykl doczekał się wielu ekranizacji, w tym trzynastoodcinkowego serialu telewizyjnego (2004). Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej (m.in. Comédia infantil, W.A.B. 2008) oraz książek dla dzieci i młodzieży (m.in. Pies, który biegł ku gwieździe, W.A.B. 2008). Otrzymał wiele nagród literackich, m.in. Nagrodę Astrid Lindgren (1996), a ponadto prestiżową niemiecką Nagrodę Tolerancji (2004). Mieszka na przemian w Szwecji i w Mozambiku.

  Pliki online do sciągnięcia

  http://www.audiobook.pl/p/pl/4987/piramida,_cz__1-audiobook-henning_mankell-download_mp3.html

  http://www.audiobook.pl/p/pl/4988/piramida,_cz__2-audiobook-henning_mankell-download_mp3.html

  http://www.audiobook.pl/p/pl/4989/piramida,_cz__3-audiobook-henning_mankell-download_mp3.html

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: