Mój Egipt. Przygoda nie pyta o adres

Audiobook: Mój Egipt. Przygoda nie pyta o adres

 

Jarosław Kret

 

Jarosław Kret

 

Świat Książki

 

7 godz. 5 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Mój Egipt. Przygoda nie pyta o adres

  Mój Egipt. Przygoda nie pyta o adres

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7799-172-5
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: Świat Książki

  Kolejna po bestsellerowych ""Moich Indiach"" książka Jarka Kreta - dziennikarza, podróżnika, prezentera pogody. To obraz bardzo osobisty, budowany na wielokrotnych wizytach w tym kraju. Najpierw na rocznym stypendium studenckim, potem podczas licznych - dłuższych lub krótszych pobytów. Autor przemierzając kraj wzdłuż i wszerz poznawał go coraz głębiej i czuł się coraz bardziej związany i zauroczony.

  JAROSŁAW KRET - Dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny, autor bestsellera ""Moje Indie"" (wyd. Świat Książki, 2009). Studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 90. był reporterem i prezenterem Teleexpresu. Prowadził autorski program telewizyjny ""Klub Podróżników"", nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego magazynu ""National Geographic Polska"". Od 2002 jest prezenterem pogody w TVP oraz autorem i współautorem cykli telewizyjnych: ""Od słów do głów"", ""Planeta według Kreta"", ""Podróże z barometrem"".


  Od chałwy przez harem aż po haszysz - przeczytałam z wielką ciekawością!
  Polecam Beata Pawlikowska

  Język jest kluczem do poznania świata. Językiem widzimy więcej niż oczami. Kluczem do poznania Egiptu są: język i pojęcia użyte i opisane przez Jarka Kreta. Przez nie poznasz Egipt lepiej, niż przez lata podróżowania. Pojęcia stwarzają świat, który widzimy oczami. Jarek, z wiekiem dojrzewasz, jak dobre wino!
  Marek Kamiński

  Jeśli przed wyjazdem do Egiptu mielibyście przeczytać tylko jedną o nim książkę to właśnie trzymacie ją w rękach. Wiele wspaniałych przewodników nie opisze tak doskonale co znaczy ""bukra"" (jutro), czy ""szawijja"" (powoli), a to słowa, bez których nie można zrozumieć ani tego kraju ani jego mieszkańców. Chamsin nie jest miłym doświadczeniem dla podróżnika, ale Jarek opisał go tak, że aż za nim zatęskniłem. A tego się nigdy nie spodziewałem.
  Piotr Kraśko 

  Opinie

  Napisz opinię

  Mój Egipt. Przygoda nie pyta o adres

  Mój Egipt. Przygoda nie pyta o adres

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: