Taksim

Audiobook: Taksim

 

Andrzej Stasiuk

 

Mirosław Baka

 

Czarne

 

10 godz. 3 min.

 

Małe pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

31,50 zł

31,50 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Taksim

  Taksim

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7536-271-8
  format: 14x12,4 cm
  Producent: Czarne

  „Taksim” Andrzeja Stasiuka, autora takich książek jak „Mury Hebronu”, „Biały kruk”, „Opowieści galicyjskie”, „Przez rzekę”, „Dukla”, „Dziewięć”, ukazuje się jako audiobook w interpretacji Mirosława Baki.

  Bohaterowie „Taksimu” starzeją się, ale nie poddają. W ucieczce i w pościgu przemierzają  kraje, przemycają ludzi, ratują swoje porwane przez wcielonego diabła kobiety i mówią, bez końca opowiadają  straszne, smutne i śmieszne historie. Czy im się uda? Czy ocaleją? Przekonać się można, słuchając audiobooka.

  Świat opisany przez Stasiuka wraca do czytelnika piękniejszy, i to ze wspaniałym przebiciem, wyższym niż na wiedeńskiej kawie, wyższym nawet niż na radzieckich czapkach uszankach sprzedawanych spragnionym nakrycia głowy Rumunom.

  Paweł Gołoburda, "Lampa"

  „Taksim” to nie tylko słowiańska powieść drogi, ale też piękna książka o kresie — to historia, która dogoniła własny horyzont, która patrzy z nostalgią w przeszłość, a w przyszłość spogląda z przerażeniem.

  Piotr Kofta, Dziennik”

  Andrzej Stasiuk, samotnik z beskidzkiej wsi Wołowiec, zapowiadał żartem, że stworzy polską odpowiedź na „La Stradę”, słowiański „on the road”. Premierę książki przekładano z roku na rok, oczekiwania czytelników rosły. Teraz nadszedł moment premiery. I nikt nie powinien się czuć zawiedziony.

  Bartosz Marzec, „Rzeczpospolita”.

  Andrzej Stasiuk (ur. 25 września 1960 w Warszawie) — polski prozaik, eseista, poeta, dramaturg, publicysta i wydawca, autor m.in.  „Murów Hebronu”, „Białego kruka”, „Opowieści galicyjskich”, „Przez rzekę”, „Jak zostałem pisarzem (próba autobiografii intelektualnej), „Tekturowego samolotu”, „Zimy”, „Jadąc do Babadag” (Nagroda Literacka NIKE 2005), „Ciemnego lasu”, „Czekając na Turka”.

  W młodości wydalony został z liceum ogólnokształcącego, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej. Zdezerterował z wojska, za co półtora roku spędził w więzieniu.

  Jest laureatem Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S.B. Lindego (2002), Nagrody im. Beaty Pawlak (2004) za „Jadąc do Babadag”, Nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” za „Fado”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Taksim

  Taksim

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: