Promocja dnia

Sprawa Niny S.

Audiobook: Sprawa Niny S.

 

Maria Nurowska

 

MARIOLA ORŁOWSKA

 

Biblioteka Akustyczna

 

10 godz. 38 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Sprawa Niny S.

  Sprawa Niny S.

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-83-62686-86-5
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Sprawa Niny, która właśnie ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Marioli Orłowskiej, jest znaną książką Marii Nurowskiej, autorki między innymi Małżeństwa Marii Kowalskiej, Mojego życia z Marlonem Brando, Po tamtej stronie śmierci, Wyspy na lądzie, Sprawy honoru, Postscriptum, Hiszpańskich oczu, Listów miłosnych czy Nakarmić wilki.

  W Sprawie Niny słuchacze audiobooka poznają sprawę radcy prawnego Jerzego Barana, który zostaje zastrzelony w swoim warszawskim mieszkaniu. Śledztwo prowadzi komisarz Zawadka, doświadczony policjant, wciąż szukający spełnienia zawodowego – zadania, które odmieni jego życie. Do zbrodni przyznaje się była partnerka denata, pisarka Nina S., jednak komisarz nie daje wiary przedstawionej przez nią wersji wydarzeń. Aby dotrzeć do prawdy, studiuje dziennik pisarki i zeznania jej córek bliźniaczek. Poznaje losy trzech kobiet: ich pragnienie, lęki i skrywane od lat tajemnice. Wkracza do świata, w którym miłość splata się z podłością, a o uczucie i godność trzeba nieustannie walczyć. Maria Nurowska po mistrzowsku nawiązuje do gatunku powieści kryminalnej, aby wygłosić pean na cześć miłości między matką a córkami, między siostrą a siostrą. Złemu światu mężczyzn przeciwstawia czuły i delikatny świat kobiet, a toksycznemu uczuciu – wyzwolenie. Oba te światy w fascynujący sposób otwierają się przed słuchaczami Sprawy Niny w wersji audio.


  Maria Nurowska – autorka powieści i dramatów. Wydała ponad dwadzieścia książek, m.in.Postscriptum (1989, wznowione ostatnio pt. Wybór Anny, Hiszpańskie oczy (1990), Listy miłości (1991), sagę Panny i wdowy (1991–1993), Rosyjskiego kochanka (1996), Tango dla trojga (1997), Miłośnicę (1998), Niemiecki taniec (2000), opowieść o Ryszardzie Kuklińskim Mój przyjaciel zdrajca (2004), trylogię ukraińską: Imię twoje... (2003), Powrót do Lwowa (2005), Dwie miłości (2006), wspomnienia Księżyc nad Zakopanem (2006) oraz opowieść biograficzną Anders (2008). W roku 2009 nakładem W.A.B. ukazała się powieść Sprawa Niny S., w 2010 kolejna – Nakarmić wilki. Książki Marii Nurowskiej zostały przetłumaczone na szesnaście języków, w tym chiński i koreański. We Francji i w Niemczech były bestsellerami.

  Opinie

  Napisz opinię

  Sprawa Niny S.

  Sprawa Niny S.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: