Mariamne

Audiobook: Mariamne

 

Par Lagerkvist

 

Agnieszka Grochowska

 

mała litera

 

2 godz. 30 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Mariamne

  Mariamne

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:978-83-919190-8-8

  format: 19x13,5 cm
  Producent: Mała litera

  Pär Fabian Lagerkvist (1891-1974) — prozaik, poeta, dramaturg, eseista i krytyk szwedzki. Twórca takich dzieł jak: Ludzie, Sztuka słowa i sztuka obrazu, Motywy, Żelazo i ludzie, Trwoga, Ostatni człowiek, Teatr, Trudna godzina, Chaos, Złe baśnie, Ojciec i ja, Gość w rzeczywistości. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 1951.

  W swojej egzystencjalnej, emocjonalnej i metafizycznej twórczości najwięcej miejsca poświęcił problemowi zła, Boga i ludzkich ułomności. Jego przedostatnia książka to powieść Mariamne. Audiobook — którego lektorką jest Agnieszka Grochowska — w hipnotyczny sposób wprowadza słuchaczy w historię związku króla Heroda Wielkiego i Mariamne Machabejki — postawionych wobec siebie i niepotrafiących rozpoznać swoich uczuć.

  Agnieszka Grochowska (1979) — absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, aktorka filmowa (m. in. Warszawa, Pręgi, Upperdog, Trzy minuty. 21:37, Stepy) i teatralna (m. in. Mewa, Amadeusz).

  Laureatka Złotego Lwa za drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody za najlepszą rolę kobiecą na norweskim MFF w Haugesund

  Mówi Michał Brzozowski, wydawca:
  Pär Lagerkvist, noblista, wielki literacki metafizyk, „religijny ateista” ze swoimi przejmującymi powieściami-traktatami: o pasowaniu się z Bogiem („Sybilla” i „Barabasz”), o esencji zła („Karzeł”) I najpiękniejszą, o okrutnej, nierozpoznanej miłości – „Mariamne”, był dla mnie od dawna jednym z najważniejszych pisarzy, którzy wpłynęli na moje myślenie o świecie. W Polsce nieco zapomniany – chociaż niegdyś istotnie obecny – m.in. dzięki znakomitym przekładom Zygmunta Łanowskiego. Dlatego rozpoczynając wydawanie w postaci audio kilku serii książek pomyślanych jako wspólne autorskie propozycje wydawcy i aktora interpretującego tekst – Pär Lagerkvist wydawał się pozycją oczywistą. Po kilku latach wydawniczych doświadczeń stało się dla mnie jasne, że każda książka musi znaleźć osobę, lektora, dzięki któremu może zabrzmieć tak jak powinna. Tak było w przypadku „Życia przed sobą” Ajara i Romy Gąsiorowskiej, Borisa Viana i Jana Peszka czy „Pałacu lodowego” Vessasa i Karoliny Gruszki. Dlatego dopiero nasze spotkanie z Agnieszką Grochowską i jej entuzjastyczne podejście do prozy Lagerkvista umożliwiło nagranie książki w sposób, który wydaje mi się adekwatny do jej wartości. Równocześnie, mój obecny etap muzycznych poszukiwań pozwolił na stworzenie (wspólnie z wokalistą, producentem i liderem zespołu Hedone - Maciejem Werkiem) muzyki, która stara się uzupełnić tekst dźwiękowym klimatem – nierozumianym jako tło ale pełnoprawny element projektu.

  Opinie

  Napisz opinię

  Mariamne

  Mariamne

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: