Powrót nauczyciela tańca

Audiobook: Powrót nauczyciela tańca

 

Henning Mankell

 

LESZEK FILIPOWICZ

 

Biblioteka Akustyczna

 

18 godz. 9 min.

 

Mały digipack trójskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

49,90 zł

49,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Powrót nauczyciela tańca

  Powrót nauczyciela tańca

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83-62686-80-3
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  "Powrót nauczyciela tańca", ukazujący się właśnie w wersji audio, jest kolejną powieścią kryminalną czołowego obecnie reprezentanta tego gatunku, Henninga Mankella, autora takich bestsellerów jak: "Morderca bez twarzy", "Psy z Rygi", "Biała lwica", Mężczyzna, który się uśmiechał, Fałszywy trop, Piąta kobieta, O kRok, Zapora, Niespokojny człowiek.

  Audiobook, którego lektorem jest Leszek Filipowicz, wprowadza słuchaczy w mroczną historię Herberta Molina, emerytowanego oficera policji, który mieszka samotnie na odludziu  i cierpi na stany lękowe oraz bezsenność. Od zmierzchu do świtu układa puzzle lub tańczy z wykonaną na zamówienie lalką. Którejś nocy zostaje napadnięty i umiera w męczarniach. Krwawe ślady na podłodze układają się w kRoki tanga.

  Wynikami śledztwa interesuje się znajomy Molina, młody, poważnie chory policjant Stefan Lindman, przebywający na urlopie zdrowotnym. Wkrótce ginie najbliższy sąsiad Herberta Molina i dochodzenie bardzo się komplikuje. Stefan tymczasem odkrywa zaskakującą wojenną przeszłość kolegi po fachu…

  „Wciągający, sugestywny thriller, który rozgrywa się w przerażająco mrocznej atmosferze zła”.                                                                „The Times”.

   Henning Mankell (ur. 1948) – jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, dziennikarz i człowiek teatru; stał się sławny dzięki kryminałom, których bohaterem jest komisarz Kurt Wallander. Cykl miał wiele ekranizacji, w tym 26-odcinkowy szwedzki serial telewizyjny oraz nowy serial produkcji brytyjskiej. Książki Mankella publikowane są w trzydziestu dziewięciu krajach i rozeszły się w milionach egzemplarzy. Nakładem W.A.B. ukazało się dotychczas jedenaście jego powieści dla dorosłych, w tym tytuły spoza serii o Wallanderze – Comédia infantil (2008) oraz Chińczyk (2009). W przygotowaniu są kolejne książki kryminalne autora, m.in. Nim nadejdzie mróz.Pisarz zdobył wiele wyróżnień literackich, m.in. Europejską Nagrodę Literatury Kryminalnej „Ripper Award” (2008) oraz Erich-Maria-Remarque Friedenspreis za szczególne zasługi w obronie praw człowieka (2009). Mankell odnosi też sukcesy jako twórca literatury dziecięcej i młodzieżowej, za którą został uhonorowany Nagrodą Astrid Lindgren (1996). Wydawnictwo W.A.B. opublikowało jego cykl książek o nastoletnim Joelu.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Powrót nauczyciela tańca

  Powrót nauczyciela tańca

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: