Rajska jabłoń

Audiobook: Rajska jabłoń

 

Pola Gojawiczyńska

 

Beata Rakowska

 

MTJ

 

19 godz. 13 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

25,00 zł

25,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Rajska jabłoń

  Rajska jabłoń

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:978-83-7699-036-1
  format: 14 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  Rajska Jabłoń to jedna z bardziej znanych powieści Poli Gojawiczyńskiej, autorki Powszedniego dnia, Ziemi Elżbiety, Dziewcząt z Nowolipek, Rozmowy z milczeniem, Słupów ognistych czy Kraty — w tej ostatniej opisała swoje przeżycia z 1943, kiedy była więziona na Pawiaku, w kobiecym oddziale zwanym Serbia. Pisarka pochodziła ze środowiska robotniczo-rzemieślniczego, które doskonale ukazała w swojej twórczości. Pierwsze próby pisarskie autorka wysłała do Gabrieli Zapolskiej i uzyskała jej aprobatę, później zaś z jej nowelą Dzieciństwo zapoznała się z kolei Zofia Nałkowska i wystarała się o niej o stypendia im. Funduszu Kultury Narodowej. W 1949 roku pisarka otrzymała nagrodę za całokształt twórczości, a w 1956 — Złotą Odznakę Odbudowy Warszawy. Pośmiertnie zostały wydane jej opowiadania, szkice i felietony w tomie zatytułowanym Z serca do serca.

  Rajska Jabłoń jest drugą powieścią z cyklu „dylogii warszawskiej”, początkowo publikowanej w odcinkach na łamach „Gazety Polskiej”, a następnie wydanej w formie książkowej w 1935 roku. Powieść składa się z serii epizodów, przedstawiających kolejne, tragiczne losy trzech dziewcząt z Nowolipek: Kwiryny, Bronki i Amelki.

  Rajską Jabłoń w wersji audio czyta Beata Rakowska, aktorka znana z seriali, takich jak W labiryncie czy Świat wg Kiepskich.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Rajska jabłoń

  Rajska jabłoń

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: