Ziemia Elżbiety

Audiobook: Ziemia Elżbiety

 

Pola Gojawiczyńska

 

Beata Rakowska

 

MTJ

 

11 godz. 57 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

25,00 zł

25,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ziemia Elżbiety

  Ziemia Elżbiety

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:978-83-7699-035-4
  format: 14 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  Ziemia Elżbiety to jedna z bardziej znanych powieści Poli Gojawiczyńskiej, autorki Powszedniego dnia, Dziewcząt z Nowolipek, Rozmowy z milczeniem, Rajskiej Jabłoni, Słupów ognistych czy Kraty — w tej ostatniej opisała swoje przeżycia z 1943, kiedy była więziona na Pawiaku, w kobiecym oddziale zwanym Serbia. Pisarka pochodziła ze środowiska robotniczo-rzemieślniczego, które doskonale ukazała w swojej twórczości. Pierwsze próby pisarskie autorka wysłała do Gabrieli Zapolskiej i uzyskała jej aprobatę, później zaś z jej nowelą Dzieciństwo zapoznała się z kolei Zofia Nałkowska i wystarała się o niej o stypendia im. Funduszu Kultury Narodowej. W 1949 roku pisarka otrzymała nagrodę za całokształt twórczości, a w 1956 — Złotą Odznakę Odbudowy Warszawy. Pośmiertnie zostały wydane jej opowiadania, szkice i felietony w tomie zatytułowanym Z serca do serca.

  Ziemia Elżbiety ukazuje codzienną pracę mieszkańców przedwojennego Śląska. Gojawiczyńska w realistyczny sposób portretuje ogromną liczbę różnorodnych charakterów ludzkich, których losy przeplatają się ze sobą.  Wiernie przedstawia tradycje, przesądy i zabobony mieszkańców Śląska, pojęcie biedy, bogactwa oraz relacje międzyludzkie, u których podłoża często leży cierpienie, troski, ale i obowiązek, przyjaźń i radość.  Postaciami, które najmocniej zwracają uwagę, są: tytułowa Elżbieta i jej matka — Agnieszka, młody lekarz Kubicki oraz młody inżynier.

  Ziemię Elżbiety w formacie audio czyta Beata Rakowska, aktorka znana z seriali, takich jak W labiryncie czy Świat według Kiepskich.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Ziemia Elżbiety

  Ziemia Elżbiety

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: