Saturn. Czarne Obrazy z Życia Mężczyzn z Rodziny Goya

Audiobook: Saturn. Czarne Obrazy z Życia Mężczyzn z Rodziny Goya

 

Jacek Dehnel

 

Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski, Janusz Zadura

 

Biblioteka Akustyczna

 

7 godz. 59 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Saturn. Czarne Obrazy z Życia Mężczyzn z Rodziny Goya

  Saturn. Czarne Obrazy z Życia Mężczyzn z Rodziny Goya

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83-61445-88-3
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

   

  Saturn to nowa powieść Jacka Dehnela, poety, tłumacza, prozaika i malarza, absolwenta kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, autora książek poetyckich Żywoty równoległe (2004), Wyprawa na południe (2005), Wiersze (2006), Brzytwa okamgnienia (2007), zbiorów opowiadań Kolekcja (1999) i Rynek w Smyrnie (2007) oraz głośnej powieści Lala, która doczekała się wielu przekładów, między innymi na języki: niemiecki, hebrajski, włoski, słowacki, węgierski, turecki, chorwacki i litewski. Dehnel jest laureatem m. in. Nagrody im. Kościelskich i Paszportu „Polityki”.

  Bohater książki, Francisco Goya, słynny malarz będący u szczytu sławy i u progu starości, swój czas dzieli między pracę (maluje dla dworu królewskiego, ale zlecenia dostaje z całej Hiszpanii), polowania i podboje miłosne. Wydaje się, że zadowolony jest ze wszystkiego, tylko nie syna Javiera, który woli czytać, niż malować. W końcu Francisco zwróci swoje nadzieje ku wnukowi.

  Saturn, poprzez ukazanie skomplikowanego portretu artysty, często wewnętrznie sprzecznego, oraz jego skomplikowanych relacji z otoczeniem, zbliża się do słynnej powieści Jerzego Andrzejewskiego Idzie skacząc po górach.

  Sam Dehnel o swojej powieści  mówi tak: Ojciec, syn i wnuk: trzy monologi opowiadające wspólną historię. I jedno arcydzieło: wymalowany na ścianach podmadryckiej samotni, Domu Głuchego, monumentalny cykl Czarnych obrazów, który jest kluczem do tego, co zdarzyło się między Francisco, Javierem i Mariano, a co do dziś zdarza się w niejednej patriarchalnej rodzinie.

  Rozpisanego na trzech narratorów Saturna w wersji audio czytają Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski oraz Janusz Zadura.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Saturn. Czarne Obrazy z Życia Mężczyzn z Rodziny Goya

  Saturn. Czarne Obrazy z Życia Mężczyzn z Rodziny Goya

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: