Obniżka! Granica sokoła

Audiobook: Granica sokoła

 

Jarosław Abramow-Newerly

 

Ksawery Jasieński

 

StoryBox

 

13 godz. 12 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

13,97 zł

-30%

19,95 zł brutto

13,97 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Granica sokoła

  Granica sokoła

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-61592-00-6
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  "Granica Sokoła" Jarosława Abramowa –Newerlego stanowi kontynuację książki "Nawiało nam burzę", opowiadającej o końcu Kresów II Rzeczypospolitej. Powieść przedstawia barwny opis życia przedwojennych Hadyńkowiec i Czortkowa, niepowtarzalnego galicyjskiego tygla wielu narodowości, do którego nagle wkracza wojna. Autor opisuje mało znane wydarzenia historyczne, takie jak obrona granicy na Zbruczu 1939 roku, powstanie antysowieckie w Czortkowie, czy też wprowadzanie nowego ładu w  środowiskach twórczych Lwowa. Relacje te są tym bardziej ważne, że metody zastosowane we Lwowie towarzyszyły nam przez cały okres PRL. Potwierdza to chociażby ukazane w powieści zebranie Związku Literatów, które poprzedziło marzec 1968.

  Materiały do książki autor gromadził w Kanadzie, na spotkaniach z emigrantami, naocznymi świadkami wydarzeń i dramatów mieszkańców krasowej ziemi. Zapisane przez Abramowa rozmowy są bezcennym dokumentem, pełnym refleksji, lecz i niepozbawionym humoru.  "Granicę Sokoła" w formacie audiobooka czyta Ksawery Jasieński

  Jarosław Abramow-Newerly (ur. 17 maja 1933 w Warszawie) - pisarz, satyryk, kompozytor, autor słuchowisk, spektakli, widowisk telewizyjnych i tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Annę Marię Jopek, Tadeusza Łomnickiego, Zofię Kucównę. Od wielu lat mieszka na przemian w Warszawie i w Toronto.

  Do jego najbardziej znanych książek należą: "Licytacja", "Co pan zgłasza", "Pięć minut sławy", "Alianci", "Lwy mojego podwórka", "Młyn w piekarni", "Lwy wyzwolone", do najbardziej znanych piosenek: "Bohdan, trzymaj się", "I była plaża", "Ładny kram, jestem sam", "Miłość na prowincji", "Piękne dziewczęta na ekrany", oraz kilka, których współautorką pozostaje Agnieszka Osiecka - "Mówiłam żartem", "Widzisz, mała", "Zrewiduj mnie".

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Granica sokoła

  Granica sokoła

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: