Promocja dnia

Niespokojny człowiek

Audiobook: Niespokojny człowiek

 

Henning Mankell

 

LESZEK FILIPOWICZ

 

Biblioteka Akustyczna

 

19 godz. 45 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

49,90 zł

49,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Niespokojny człowiek

  Niespokojny człowiek

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-61445-79-1
  format: 14x12,5
  cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  "Niespokojny człowiek", najnowsza powieść Henninga Mankella, autora między innymi "Mordercy bez twarzy", "Psów z Rygi", "Białej Lwicy" czy "Mężczyzny, który się uśmiechał," pojawia się w formacie audiobooka, w interpretacji Leszka Filipowicza. Cykl kryminałów o komisarzu Kurcie Wallanderze wyróżnia się wśród tego typu literatury wnikliwym ukazaniem socjologicznych aspektów przestępczości. Kolejne tytuły z serii przedstawiały charakterystyczne dla naszych czasów problemy społeczne: "Mężczyzna bez twarzy" skupiał się na temacie nielegalnych imigrantów i rasizmu, "Psy z Rygi" na konsekwencjach rozpadu ZSRR i narodzinach mafii, Zapora z kolei na kwestiach związanych z ekologią, globalizajcą oraz cyberterroryzmem.

  Książki Mankella są także wyjątkowe o tyle, o ile wyjątkowa jest sama specyfika procedury panującej w szwedzkiej policji: Wallander — w przeciwieństwie do większości bohaterów kryminałów — nie wymachuje non stop bronią, zazwyczaj jej zresztą nie nosi, raczej przestrzega zasad (i to z pozoru tak banalnych, jak zwykłe ograniczenia prędkości na drogach), a kiedy zostaje przez swoich podwładnych nakryty na jeździe pod wpływem alkoholu, jest mile zaskoczony faktem, że ci na niego nie donoszą.

  W "Niespokojnym człowieku" Kurt Wallander przenosi się do domku nad Ystad i sprawuje sobie psa, który ma mu pomoc znosić samotność. Wkrótce dowiaduje się jednak od swej córki Lindy, że zostanie dziadkiem. W dodatku za sprawą historii Håkana von Enke — emerytowanego oficera marynarki wojennej, a przy okazji ojca Hansa, przyszłego męża Lindy — wplątuje się w polityczno-szpiegowską aferę sięgającą czasów zimnej wojny.

  Henning Mankell (ur. 1948) - jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, wybitny dziennikarz i człowiek teatru. Zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych z komisarzem Kurtem Wallanderem, przełożonych na 39 języków i wydanych w łącznym nakładzie około 25 milionów egzemplarzy. Cykl doczekał się wielu ekranizacji, w tym trzynastoodcinkowego serialu telewizyjnego (2004). Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej (m.in. Comédia infantil, W.A.B. 2008) oraz książek dla dzieci i młodzieży (m.in. Pies, który biegł ku gwieździe, W.A.B. 2008). Otrzymał wiele nagród literackich, m.in. Nagrodę Astrid Lindgren (1996), a ponadto prestiżową niemiecką Nagrodę Tolerancji (2004). Mieszka na przemian w Szwecji i w Mozambiku.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: