Promocja dnia

Kongres futurologiczny

Audiobook: Kongres futurologiczny

 

Stanisław Lem

 

ADAM FERENCY

 

4 godz. 53 min.

 

Płyta z książeczką

 

Agora

 

Audiobook niedostępny

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kongres futurologiczny

  Kongres futurologiczny

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN: 978-83-7552-108-5
  format:
  15x14 cm
  Wydawnictwo: Agora

  W Costaricanie odbywa się Ósmy Kongres Futurologiczny. Wszyscy zgromadzeni futurolodzy (nie tyle nawet zgdomadzeni, co nagromadzeni, bo eksplozja demograficzna dotknęła także naukowców i na konferencji panuje taki scisk, że o wygłaszaniu referatów nie ma co marzyć) rysują pesymistyczne wizje przyszłości naszej planety. Kłócą się wyłącznie o kolejność nadchodzących katastrof.
  Jednak tej, która dokonuje się podczas trwania obrad, żaden nie przewidział...

  Stanisław
  Lem (ur. 12 września 1921, zm. 27 marca 2006 w Krakowie)  —polski pisarz, filozof, futurolog, przedstawiciel fantastyki naukowej.  Autor takich pozycji jak m.in. „Solaris”, „Powrót z gwiazd”, „Pamiętnik znaleziony w wannie”, „Bajki robotów”, „Summa technologiae”, „Cyberiada”. W swoich dziełach, które cechuje duże zróżnicowanie zarówno formalne, jak i tematyczne, pisarz poruszał takie kwestie jak rozwój nauki i techniki, ludzka natura, miejsce człowieka we Wszechświecie.

  Między innymi z powodu różnorodności stylów inny wybitny przedstawiciel fantastyki naukowej, Philip K. Dick (który przeżywał wtedy załamanie nerwowe) uważał Lema za prowokację komunistyczną — za nazwiskiem „Lem” kryć się miała mianowicie grupa pisarzy pracujących dla partii komunistycznej, mających przejąć kontrolę nad opinią publiczną.

  Prywatnie Stanisław Lem był miłośnikiem jazdy na nartach, szybkich samochodów, symfonii Beethovena, ginu, marcepanu i chałwy.

   

   

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: