Promocja dnia

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych

Audiobook: Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych

 

Marta Fox

 

Marta Fox

 

Aleksandria

 

4 godz. 0 min.

 

Duże pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,00 zł

39,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych

  Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN 83-60313-04-0
  format: 14,5x21 cm
  Producent: Aleksandria

  „Kiedyś pisałam prywatny dziennik udręk i wyrzutów sumienia – mówi Marta Fox w książce „Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych” . – Teraz piszę książkę o św. Ricie, która wszystko, co niemożliwe, uczyniła w mym życiu prawdziwym”.

  Marta Fox, autorka głośnych powieści (m. in. Coraz mniej milczenia, Niebo z widokiem na niebo, Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza, Magda.doc), także poetka (Chcę być chłopcem jak mój ojciec, Dotknij mnie, tak dawno nie miałem kobiety) opowiada o tajemniczej przeszłości ojca, meandrach małżeństwa, potędze macierzyństwa, odkrywaniu kobiecości i ścieżkach, które doprowadziły ją do pisania książek. To dramatyczna i sensacyjna opowieść o kobiecie, która miotając się pomiędzy euforią i rozpaczą, osiąga to, czego pragnęła. To również historia, do której życie dopisuje własną pointę.


  O niewielu książkach można powiedzieć, że – tak naprawdę – zostały napisane po to, aby mogły być wysłuchane. Książka Marty Fox jest taki dziełem. Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych to wypowiedź nie tylko osobista i prawdziwa, ale przede wszystkim ofiarowana pojedynczemu odbiorcy, powierzona mu w zaufaniu. Głos autorki utrwalony na płytach sprzyja tej szczególnej sytuacji odbiorczej. Bo przecież kiedy słuchamy – ufamy bardziej.
  Dariusz Nowacki


  Gdyby nie pisanie, zostałaby najwredniejszą nauczycielką albo zaharowaną dziennikarką, albo wredną matką. Ostatnia książka Marty Fox układa się w rytm modlitwy do świętej Rity od Rzeczy Niemożliwych, która w środku zimy poprosiła o różę z krzaka. Wszyscy sądzili, że majaczy, a jednak na krzaku zakwitła pachnąca róża. Tę różę widniejącą na okładce - składa Autorka w geście dziękczynienia za pisanie, za udane życie, za miłość, za dziwny układ z Papieżem, żeby nie umarł przed wyśnionym ślubem jej córki. Autobiografia, w której to, przeciw czemu się pisze, fizyczny ból, choroba nie zakłócą radości tworzenia. Święta Rito, modli się pisarka, pomóż mi nie napisać o mojej chorobie ani wiersza, ani książki. I zostaje wysłuchana.

  prof. Krzysztof Kłosiński

  Opinie

  Napisz opinię

  Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych

  Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: