KSENOCYD

Audiobook: KSENOCYD

 

Orson Scott Card

 

Roch Siemianowski

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

21 godz. 11 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  KSENOCYD

  KSENOCYD

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN:
  978-83-78780-52-6
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  TRZECI TOM KULTOWEGO CYKLU CARDA


  Ender jako chłopiec uratował Ziemię przed najazdem Robali, ale wdzięczność ludzi nie trwała długo. Winą za wymordowanie obcej rasy obarczyli tego, który ich uratował. Natomiast Mówca Umarłych, twórca odnowy moralnej, który głosi szacunek dla wszelkiej formy życia, cieszy się uznaniem i podziwem. Nikt nie wie, że Ender i Mówca to ta sama osoba. Ten ostatni zostaje wezwany na planetę Lusitanię, gdzie odkryto kolejną formę inteligentnego życia. Prosiaczki po śmierci ich pierwszej formy cielesnej przyjmują formę drzewa. Okazuje się, że w procesie przejścia konieczny jest udział myślącego wirusa, który zagraża życiu ludzi. Kongres międzyplanetarny wydaje rozkaz zniszczenia planety. Kryzys narasta...

  Bezdyskusyjnie najlepsza seria science fiction ostatniej dekady.

  „The Columbus Dispatch”

  Tą powieścią Orson Scott Card po raz kolejny udowodnił, że należy do grona prawdziwych mistrzów science fiction. Jego nazwisko można spokojnie wymieniać jednym tchem obok Isaaca Asimova, Franka Herberta czy Ursuli K. Le Guin.

  „Magill Book Reviews”


  Orson Scott Card
  – (ur. 1951) jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem "Gra Endera", które zostało potem rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Za "Grę Endera" w roku 1986 zdobył prestiżową nagrodę literacką - Hugo, oraz nagrodę w dziedzinie literatury fantastycznej - Nebulę. Rok później powtórzył te dwa osiągnięcia dzięki kontynuacji wątku w "Mówcy Umarłych". Także kolejne tomy ("Ksenocyd" i "Dzieci Umysłu") cieszą się ogromną popularnością. Ostatnim tytułem z cyklu, fabularnie plasującym się pomiędzy tomem pierwszym a drugim, jest "Ender na wygnaniu".

  Orson Scott Card jest autorem ponad 53 powieści, 68 opowiadań, 17 dramatów, wielu audycji, słuchowisk, sztuk teatralnych i esejów. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy czy saga Powrót do domu. Jego książki zostały przetłumaczone na 16 języków, w tym polski. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna.

  Opinie

  Napisz opinię

  KSENOCYD

  KSENOCYD

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: