Bajki robotów

Audiobook: Bajki robotów

 

Stanisław Lem

 

Borys Szyc

 

Wydawnictwo Literackie

 

11 godz. 37 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Bajki robotów

  Bajki robotów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2017
  ISBN: 978-83-0806-449-8

  Producent: Wydawnictwo Literackie
   

  "Bajki robotów" to zabawne skrzyżowanie literatury science fiction i tradycyjnej baśni. Ich wyjątkowość polega na tym, że baśniowe fabuły rozgrywają się w kosmicznej scenerii, bohaterami są istoty mechaniczne, natomiast rolę czarowników i wróżek pełnią uczeni konstruktorzy.

  W "kosmicznych baśniach" Stanisława Lema beztroska parodia i zabawa miesza się z poważnymi problemami, od czytelnika zależy zaś, jakie wnioski zdoła wyciągnąć z lekcji, której udzielają mu bajkowe roboty.

  Stanisław Lem (ur. 12 września 1921, zm. 27 marca 2006 w Krakowie)  —polski pisarz, filozof, futurolog, przedstawiciel fantastyki naukowej.  Autor takich pozycji jak m.in. „Solaris”, „Powrót z gwiazd”, „Pamiętnik znaleziony w wannie”, „Bajki robotów”, „Summa technologiae”, „Cyberiada”. W swoich dziełach, które cechuje duże zróżnicowanie zarówno formalne, jak i tematyczne, pisarz poruszał takie kwestie jak rozwój nauki i techniki, ludzka natura, miejsce człowieka we Wszechświecie.

  Między innymi z powodu różnorodności stylów inny wybitny przedstawiciel fantastyki naukowej, Philip K. Dick (który przeżywał wtedy załamanie nerwowe) uważał Lema za prowokację komunistyczną — za nazwiskiem „Lem” kryć się miała mianowicie grupa pisarzy pracujących dla partii komunistycznej, mających przejąć kontrolę nad opinią publiczną.

  Prywatnie Stanisław Lem był miłośnikiem jazdy na nartach, szybkich samochodów, symfonii Beethovena, ginu, marcepanu i chałwy.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Bajki robotów

  Bajki robotów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: