Gra Endera

Audiobook: Gra Endera

 

Orson Scott Card

 

Roch Siemanowski

 

Prószynski

 

13 godz. 2 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gra Endera

  Gra Endera

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-8363162-07-8
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

   

  PIERWSZY TOM KULTOWEGO CYKLU CARDA

  Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Zagrożona zniszczeniem przez robale - prawdopodobne, obce istoty spoza układu słonecznego  - ludzkość ucieka się do niecodziennej metody: wybiera spośród urodzonych na całym świecie dzieci te najinteligentniejsze i od najmłodszych lat szkoli je na żołnierzy, którzy mają  pokierować ziemskimi siłami kosmicznymi w rozgrywce o śmierć i życie. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin nazwany przez siostrę Valentine "Enderem"  - chłopiec, w którym odkryto niezwykły geniusz wojskowy.

  Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka…


  Orson Scott Card – (ur. 1951) jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem "Gra Endera", które zostało potem rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Za "Grę Endera" w roku 1986 zdobył prestiżową nagrodę literacką - Hugo, oraz nagrodę w dziedzinie literatury fantastycznej - Nebulę. Rok później powtórzył te dwa osiągnięcia dzięki kontynuacji wątku w "Mówcy Umarłych". Także kolejne tomy ("Ksenocyd" i "Dzieci Umysłu") cieszą się ogromną popularnością. Ostatnim tytułem z cyklu, fabularnie plasującym się pomiędzy tomem pierwszym a drugim, jest "Ender na wygnaniu".

  Orson Scott Card jest autorem ponad 53 powieści, 68 opowiadań, 17 dramatów, wielu audycji, słuchowisk, sztuk teatralnych i esejów. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy czy saga Powrót do domu. Jego książki zostały przetłumaczone na 16 języków, w tym polski. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna.

  Opinie

  Napisz opinię

  Gra Endera

  Gra Endera

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: