Wyjście z cienia

Audiobook: Wyjście z cienia

 

Janusz Andrzej Zajdel

 

Piotr Warszawski

 

Aleksandria

 

5 godz. 17 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wyjście z cienia

  Wyjście z cienia

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-60313-43-5
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: Aleksandria

  Wyjście z cienia”, jedna ze świetnych powieści Janusza Andrzeja Zajdla, prekursora nurtu fantastyki socjologicznej, autora zbiorów opowiadań „Jad mantezji”, „Przejście przez lustro”,” Iluzyt”, „Feniks”, „Ogon diabła”, oraz powieści: „Prawo do powrotu”, „Cylinder van Troffa”, „Cała prawda o planecie Ksi”, „Paradyzja”, ukazuje się właśnie w formacie audiobooka, w interpretacji Piotra Warszawskiego.

  Od 80 lat, od momentu obrony ziemi przed najazdem obcych, kosmiczni bracia nadają właściwy kierunek rozwojowi cywilizacji ziemskiej. Wprowadzają ład, równomierny podział dóbr, ustabilizowaną gospodarkę oraz powszechny język światowy i nowy podział terytorialny ziemi. Jednak w młodym szesnastoletnim umyśle głównego bohatera rodzą się wątpliwości co do zasad „jedynie słusznych, jedynie możliwych, bez alternatywy”. Gdzie kończy się dyskretna opieka Proksów, a zaczyna kontrola i zniewolenie mieszkańców globu?

  „Wyjście z cienia” należy do najważniejszych tytułów Janusza A. Zajdla. Po raz kolejny zadaje on pytanie o jakość istnienia cywilizacji w warunkach odgórnie narzuconych reguł funkcjonowania.

  Uczynił Zajdel z konwencji science-fiction narzędzie do przekazywania swej wiedzy o świecie i do zapisania świadectwa. Trudno dziś jednoznacznie powiedzieć , czy zostawił nam dzieło wieczne lub choćby tylko trwałe. Na pewno dał wzór postawy, która w literaturze bronić się będzie tak długo, jak będą istnieć pisarze, książki i czytelnicy.

  (Maciej Parowski)

  Piotr Warszawski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktor filmowy oraz telewizyjny. Współpracował między innymi z teatrami im. Fredry w Gnieźnie, im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Śląskim w Katowicach. Aktor dubbingowy i świetny lektor, który doskonale poradził sobie z interpretacją „Wyjścia z cienia” w wersji audio.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wyjście z cienia

  Wyjście z cienia

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: