Paradyzja

Audiobook: Paradyzja

 

Janusz Zajdel

 

MIROSŁAW NEINERT

 

Aleksandria

 

5 godz. 36 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Paradyzja

  Paradyzja

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-60313-40-4
  format: 19 x 13,5cm

  Producent: ALEKSANDRIA

  "Paradyzja", jedna ze świetnych powieści Janusza Andrzeja Zajdla, prekursora nurtu fantastyki socjologicznej, autora zbiorów opowiadań "Jad mantezji", "Przejście przez lustro", "Iluzyt", "Feniks", "Ogon diabła", oraz powieści: "Prawo do powrotu", "Cylinder van Troffa", "Limes inferior", "Wyjście z cienia", "Cała prawda o planecie Ksi", ukazuje się właśnie w formacie audiobooka, w interpretacji Mirosława Neinerta.

  Słuchacze "Paradyzji" w wersji audio udadzą się  wraz z pisarzem Rinahem w podróż na sztuczną planetę, która okaże się czymś więcej niż wyprawą gotowego na nowe wyzwania dziennikarza. Nie jest to historia prosta, gdyż i sama powieść taką nie jest. Fałszowanie praw fizyki, ludzie oszukujący totalitarny reżim za pomocą języka kojarzeniowo-aluzyjnego, będą tylko częścią utworu traktującego o systemie manipulacyjnym, do tego stopnia absurdalnym i przewrotnym, że kontrolującym życie każdego mieszkańca. Nie dziwi fakt, iż ta doskonale skonstruowana powieść science-fiction znalazła się na deskach teatru i w obiektywie kamery filmowej.

  Najlepsza współczesna fantastyka to ma więc i Janusz to miał. Poczucie misji i świadomość że świat nie jest taki jak się wydaje, a naszą rzeczą jest to odkryć, ujawnić, nazwać. Ten problem wykracza poza doświadczenie komunizmu, które Janusza prześladowało,  intrygowało, inspirowało, ale nie odebrało uniwersalizmu jego dziełu i spojrzeniu.

  (Maciej Parowski)

  Mirosław Neinert - aktor teatralny, dubbingowy i filmowy, reżyser, dyrektor Teatru Korez w Katowicach, ma w dorobku role w Teatrze TV oraz filmach, min.: „Who killed Stalin”, „Solidarność”. Współreżyser nagradzanego „Cholonka”. Świetny lektor, który doskonale poradził sobie z interpretacją "Paradyzji" w formacie na audiobook.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Paradyzja

  Paradyzja

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: