Limes inferior

Audiobook: Limes inferior

 

Janusz Zajdel

 

Michał Staszczak

 

Aleksandria

 

9 godz. 7 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Limes inferior

  Limes inferior

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-60313-39-8
  format: 19 x 13,5cm

  Producent: ALEKSANDRIA

  Limes inferior”, jedna ze świetnych powieści Janusza Andrzeja Zajdla, prekursora nurtu fantastyki socjologicznej, autora zbiorów opowiadań „Jad mantezji”, „Przejście przez lustro”,” Iluzyt”, „Feniks”, ogon diabła, oraz powieści: „Prawo do powrotu”, „Cylinder van Troffa”, „Wyjście z cienia”, „Cała prawda o planecie Ksi”, „Paradyzja”, ukazuje się właśnie w formacie audiobooka, w interpretacji Michała Staszczaka.

  Słuchacze audiobooka „Limes inferior”  poznają miasto Argoland — perfidnie doskonale zorganizowany świat komputerowego porządku. Siedem klas intelektualnej przydatności obywateli. Nadzór i manipulacja, porządek wykluczający wolność i automatyzacja, czyniąca obywatela zbędnym. Tak chory system musi generować najróżniejszej maści kombinatorów i bystrzaków próbujących przechytrzyć codzienność. Z tego światka wywodzi się Sneer, główna postać tej fantastycznej i nowatorskiej na polskim gruncie powieści stanowiącej właściwie gotowy scenariusz filmowy.  To właśnie ten inteligentny kanciarz ma szansę rozpracować system tak nierealny i spychający Człowieka w niebyt, że wydawałoby się narzucony przez obcą cywilizację… Stanisław Lem uznał "Limes inferior" za najoryginalniejszą powieść science-fiction, jaką czytał.

  Janusz dawał w swych książkach wzór odwagi i dowcipu, miał naturalny talent narracyjny, potrafił spożytkować i naukę, i fantastyczne przygody jako polityczne demaskacje bądź manifesty, w czym przypominał trochę swego mistrza Orwella. Ale też, tak jak Orwell w najlepszych dziełach, demonstrował rzadki pisarski dar trafiania w sedno.

  Maciej Parowski

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Limes inferior

  Limes inferior

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: