Cylinder van Troffa

Audiobook: Cylinder van Troffa

 

Janusz Andrzej Zajdel

 

Łukasz Nowicki, gościnnie Leszek Filipowicz i Roch Siemianowski

 

Aleksandria

 

7 godz. 3 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Cylinder van Troffa

  Cylinder van Troffa

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-60313-38-1
  format: 19 x 13,5cm

  Producent: ALEKSANDRIA

  Janusz Zajdel był w polskiej fantastyce fenomenem. Próbowano z niego zrobić faceta jadącego na aluzjach do komuny - tymczasem jego powieści, za peerelu rzeczywiście odbierane głównie w kontekście polityki, to solidna, świetnie przemyślana i skonstruowana SF, wciąż bardzo aktualna. „Cylinder van Troffa” jeszcze kilka lat temu brzmiał jak przestroga przed maniakami walczącymi z rzekomym przeludnieniem Ziemi; dziś, w czasach maniaków od „globalnego ocieplenia” ostrzeżenie brzmi jeszcze mocniej.   
  (Rafał A. Ziemkiewicz)

  Istnieje urządzenie, które pozwala trwać poza upływem czasu. Gdzie jednak znajduje się ów cylinder van Troffa? Co spowodowało rozbicie i podział świata? Jaka w skutkach dla Ziemi była Epoka Rozszczepienia? Czy rozwiązanie  znajdziemy w odnalezionym w XXIV stuleciu pamiętniku „Nieśmiertelnego”? Notatnik ten poprowadzi nas przez prawie dwuwiekową historię przyszłości naszej Ziemi i pozwoli zastanowić się, czy dystopia Zajdla jest tylko czystą imaginacją autora.

   

  Audiobook Zajdla możemy nazwać książką uniwersalną. Dlaczego? Zaczynając od oczywistych konotacji – powieść science fiction, genialna w swoim pomyśle i formie. Po drugie jest to opowiadanie będące metaforą politycznych sposobów rządzenia. Następnie możemy mówić też, o zbudowanej doskonale powieści, która mówi o miłości, poświęceniu i poszukiwaniu sensu istnienia w czasach Epoki Rozszczepienia.

  Opinie

  Napisz opinię

  Cylinder van Troffa

  Cylinder van Troffa

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: