audiobook - Księga bezimiennej akuszerki - Meg Elison

Audiobook: Księga bezimiennej akuszerki

 

Meg Elison

 

Laura Breszka

 

Dom Wydawniczy Rebis

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

37,90 zł

37,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Księga bezimiennej akuszerki

  Księga bezimiennej akuszerki

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2020
  ISBN: 978-83-8188-074-9
  Wydawca: Rebis

  „Opowieść podręcznej w świecie postapo. Laureatka Nagrody im. Philipa K. Dicka w kategorii science fiction i Książka Roku według”.

  – „Publishers Weekly”


  Kiedy zasypiała, świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła, był już martwy.

  Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek.

  Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko, jakim stał się świat, usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej, groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły, została tylko brutalna siła i ci, którzy ją mają.

  Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn, którzy je chwytają, trzymają w łańcuchach, używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność, położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak, że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności.

  Jeśli ludzkość ma się odrodzić, będzie potrzebowała akuszerki.

  „Elison odmalowuje świat tak pozbawiony długoterminowej nadziei i napędzany wyłącznie krótkoterminową desperacją, że ten obraz będzie was nawiedzał, nawet gdy odłożycie książkę. A jednak choć najsłabsze światełko na horyzoncie będzie wam kazało podążać dalej”.

  – Adrian Lang, „Amazon Book Review”

  „Wykreowana przez Elison przyszłość, w której jest o wiele więcej mężczyzn niż kobiet, jest przerażająca i brutalna głównie dlatego, że uświadamia nam, jak kruche są pozory traktowania kobiet jako jednostek ludzkich”.

  – „Book Riot”

  „Elison z bezwzględną szczerością pokazuje nam, jak traktowane są kobiety, gdy znikają chroniące je prawa. I uświadamia, jak niewiele trzeba, by społeczeństwo pogrążyło się w regresie, a postęp okazał się tylko iluzją”.

  – „Word After Word”

  „Trylogia Droga donikąd stawia ważne pytania na temat świata, który jest o wiele bardziej możliwy, niż nam się wydaje. To radykalny traktat na temat przyszłości płci”.

  – „LitReactor”

  Opinie

  Napisz opinię

  Księga bezimiennej akuszerki

  Księga bezimiennej akuszerki

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: