Praca. Kochaj albo rzuć!

Audiobook: Praca. Kochaj albo rzuć!

 

Justyna Barska

 

Maria Penkala-Gorczakow

 

Złote Myśli

 

1 godz. 49 min.

 

Pudełko DVD Slim

 

Audiobook niedostępny

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Praca. Kochaj albo rzuć!

  Praca. Kochaj albo rzuć!

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 •  rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7701-576-6
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Złote Myśli

  W swoim życiu spotykamy wielu ludzi bardzo zestresowanych. Praca, którą wykonują, ich przytłacza, powoduje nerwowość i zmniejsza radość życia. Bierze się to z tego, że najpewniej to, co robią, nie jest  dopasowane do ich wartości, do tego, co jest dla nich ważne, lub całkowicie mija się z pojęciem "predyspozycje zawodowe". Mają przez to obniżone poczucie własnej wartości, nie wierzą, że mogą coś zmienić, boją się, że stracą źródło utrzymania.

  Do kogo skierowana jest publikacja „Praca. Kochaj albo rzuć!”?

  Skoro zainteresował Cię tytuł tej książki, prawdopodobnie jesteś osobą, która poszukuje pracy, dla której zmiana pracy byłaby czymś dobrym, lub która chce pomóc komuś, kto ma problem w tym zakresie. Ebook „Praca. Kochaj albo rzuć!”, którego patronem medialnym jest portal literacki "Wspieramy młodą twórczość", jest poświęcony rozwojowi osobistemu w zakresie pracy zawodowej. Skłania do refleksji na temat własnych wartości, którymi każdy z nas powinien się kierować przy wyborze swojej ścieżki kariery. 

  Spośród innych poradników wyróżnia się licznymi przykładami i anegdotami wziętymi z życia, a więc bliskimi czytelnikowi, które dodatkowo opatrzono zabawnymi rysunkami. Wyróżnia go też przystępny, humorystyczny język sprawiający, iż czyta się go lekko, łatwo i przyjemnie, jednocześnie bez problemu przyswajając zawarte w nim treści. Ma olbrzymi ładunek motywującej energii. Pomaga określić cele zawodowe.

  Czynnikiem wyróżniającym jest też osoba autorki, na co dzień rozwiązującej podobne problemy z racji swej pracy zawodowej, a więc czerpiącej wiedzę u źródła. Jest nią Justyna Barska, dyrektorka powiatowego urzędu pracy, mająca nietuzinkowe podejście do życia i ludzi. Osoba młoda, dynamiczna, zawsze uśmiechnięta, pełna werwy, wigoru, z olbrzymim poczuciem humoru i dystansem do siebie i życia. Codziennie służy pomocą i jest wsparciem dla innych. Ma dużo empatii i zrozumienia dla ludzkiej nieporadności, bezsilności i krzywdy.

  Jako dyrektor urzędu pracy spotykam wiele osób jej poszukujących, zmieniających ją, i pracodawców szukających i zmieniających pracowników. Niektórzy z tych ludzi zmieniają pracę i pracowników jak rękawiczki, inni pracują lub zatrudniają tych samych pracowników przez wiele lat. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Nigdy nie oceniam żadnej ze stron, dopóki nie poznam dokładnie powodów, dla których to robią. Jedne i drugie działania mogą przynieść wymierne korzyści. Pracodawcy, którzy często „sięgają” po nowych pracowników, dostarczają do firmy, jak to określają, „świeżej krwi”, dzięki której organizacja nigdy się nie starzeje, jest pełna werwy, nowych pomysłów, stale na topie. Zaś ci, którzy często zmieniają pracę, wcale nie muszą być zaraz bumelantami. Może po prostu są osobami, które nie wiedzą, jaki zawód chcą wykonywać. I tu mam nadzieję, że po przeczytaniu mojego poradnika wyznaczą sobie cel na najbliższe 5 lat i znajdą dla siebie zajęcie na resztę życia.

  Przestrzegam przed podejściem, że wszyscy musimy być najlepsi, bogaci, sławni i piękni.

  Czytam wiele pozycji poświęconych rozwojowi osobistemu, które są skierowane głównie do osób chcących odnieść sukces. Im więcej ich czytam, tym częściej mam wrażenie déjà vu. Te same historyjki, te same cytaty, te same rady. Nie oznacza to wcale, że krytykuję dobre publikacje dotyczące rozwoju osobistego. Przeciwnie, wiele razy z nieukrywaną satysfakcją odkrywam, że zasady w nich zawarte od dawna sama stosuję. Przestrzegam jedynie przed podejściem, że wszyscy musimy być najlepsi, bogaci, sławni i piękni. Nie musimy stale gonić za pieniędzmi, sławą i za wszelką cenę starać się znaleźć w grupie tych 2% miliarderów. Ja osobiście jestem zadowolona z tego, co mam, do czego doszłam. Odpowiada mi moja praca, moje zarobki, moje obecne życie i to, że mieszkam na wsi. Oczywiście zawsze można coś poprawić i udoskonalić, dlatego cały czas staram się rozwijać. Podejmuję też nowe wyzwania, ponieważ realizacja celów daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Lubię również dzielić się swoimi przeżyciami i pomagać innym — dlatego powstał ten
  poradnik. Nie dlatego, że chcę lub muszę znaleźć się na liście 100 najbogatszych Polaków.

  Wszystkie zawarte w publikacji przykłady i opisane zdarzenia są z życia wzięte. Żadna historia nie jest tworem mojej wyobraźni ani literacką fikcją. Tym bardziej wydają mi się one przekonujące i cenne.

  Opinie

  Napisz opinię

  Praca. Kochaj albo rzuć!

  Praca. Kochaj albo rzuć!

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: