Sztuka bycia wielkim

Audiobook: Sztuka bycia wielkim

 

Wallace D. Wattles

 

Robert Grabka

 

Złote Myśli

 

2 godz. 59 min.

 

Pudełko DVD Slim

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

33,70 zł

33,70 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Sztuka bycia wielkim

  Sztuka bycia wielkim

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj


 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7701-152-2
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Złote Myśli

  Wyobraź sobie człowieka, o którym mówi się WIELKI. Jaka postać przychodzi Ci na myśl? Czy jest to osoba święta? A może jakiś charyzmatyczny przywódca, który zasłynął z wielkich dokonań?
  Czy może jest to ktoś, kto zrobił wiele dla świata i ludzkości? Zobacz, kto najlepiej wyjaśni Ci, kim jest WIELKI CZŁOWIEK:

   Czyje jest...Twoje życie?

  Być może trochę zdziwiło Cię powyższe pytanie. Być może uważasz je za absurdalne, a odpowiedź za oczywistą. Nic jednak bardziej mylnego. To pytanie jest tak kluczowe, że im dłużej będziesz czytać "Sztukę bycia wielkim", tym bardziej zrozumiesz, jak ważna jest szczera odpowiedź na  to pytanie.  Sam autor bardzo często będzie prowokował Cię do odpowiedzenia sobie na to pytanie – czy całkowicie panujesz nad swoim życiem, czy może robisz to, co wolą Twoi najbliżsi, bo nie chcesz ich zawieźć?  Zobacz, co o tym mówi Wallace D. Wattles:

  Nie poświęcaj zbyt dużo uwagi radom i sugestiom, których udzielają Ci ludzie w Twoim otoczeniu; nikt bowiem nie wie lepiej niż Ty sam, co będzie dla Ciebie najlepsze. Posłuchaj tego, co inni mają do powiedzenia, jednak zawsze wyciągaj swoje wnioski. NIE POZWÓL INNYM DECYDOWAĆ ZA CIEBIE, KIM MASZ SIĘ STAĆ. BĄDŹ TYM, KIM CZUJESZ, ŻE CHCESZ BYĆ.

  Nie pozwól się zwieść fałszywemu poczuciu obowiązku. Nie jesteś nic winien tym, którzy nie chcą, byś w pełni wykorzystał swoje możliwości. Bądź ze sobą szczery, a wtedy nie ma możliwości, byś był fałszywy wobec jakiejkolwiek innej osoby.

  Kiedy stajemy się wspaniałymi ludźmi?

  Być może w Twojej głowie pojawiły się teraz takie rzeczy jak pieniądze, dyplomy czy inteligencja. Nic bardziej mylnego. Nie potrzebujemy i nigdy nie potrzebowaliśmy tych rzeczy, by być postrzeganym przez innych jako ktoś bardzo wyjątkowy. Wszystkie zaszczyty, jakie spotkają Cię w Twoim życiu, zawsze będą wynikiem tego, KIM JESTEŚ. Jeżeli chcesz być postrzegany jako ktoś WIELKI, najpierw sam musisz się tak zachowywać. 

  •  Jeżeli znajdujesz się w otoczeniu, w którym nie możesz w pełni rozwinąć swoich najlepszych możliwości i umiejętności, możesz je zmienić, kiedy przyjdzie na to czas. Póki co, możesz być wspaniały tam, gdzie jesteś. Lincoln był tak samo wspaniały, będąc mało znaczącym prawnikiem, jak wtedy, gdy został prezydentem; jako mało znaczący prawnik wspaniałomyślnie zajmował się codziennymi sprawami, co pozwoliło mu zostać prezydentem. Gdyby czekał, aż spotka na swojej drodze Waszyngtona, żeby zacząć postępować w wybitny sposób, pozostałby anonimowy. Nie stajesz się wspaniały dzięki otoczeniu, w którym akurat dane Ci było się znaleźć, ani przez rzeczy, którymi się otaczasz.

   Nie stajesz się Wielki poprzez to, co dają Ci inni, i nie możesz w pełni wyrazić swojego geniuszu, jeśli na nich polegasz. Nie zaczniesz przejawiać swojej wspaniałości, dopóki nie zaczniesz liczyć wyłącznie na siebie. Oddal od siebie wszelkie myśli o byciu zależnym od otoczenia, bez względu na to, czy są to rzeczy, książki czy ludzie. Jak powiedział kiedyś Emerson: „Czytanie Szekspira nie uczyni z Ciebie Szekspira”. Jeśli chcesz być Szekspirem, musisz myśleć jak on.

  Co zrobić, aby stać się kimś, o kim będą mówić:
  "WIELKI CZŁOWIEK"?


  Nie, wcale nie musisz powtarzać dokonań swoich autorytetów – nie jest to zresztą możliwe. Możesz jednak dowiedzieć się, w jaki sposób myśleli i traktowali ludzi ci, których sam tak bardzo szanujesz.

  Autor krok po kroku przeprowadzi Cię przez wielki sekret, który niegdyś był zarezerwowany tylko dla władców. Jeśli masz już za sobą którąś z poprzednich publikacji Wattlesa, wiesz, że możesz spodziewać się kolejnego DZIEŁA i wiedzy najwyższych lotów.
  Czym tak naprawdę mierzy się wielkość człowieka? Już za chwilę będziesz mieć szansę, by dowiedzieć się, co tak naprawdę od zawsze wpływa na fakt, że wielcy ludzie zdobywają takie przydomki. Będziesz mógł nie tylko zapoznać się, ale wprowadzić w życie reguły, dzięki którym zarówno w swoich,  jak i w oczach innych, będziesz miał szansę być wspaniałym człowiekiem.

  Opinie

  Napisz opinię

  Sztuka bycia wielkim

  Sztuka bycia wielkim

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: