Obniżka! audiobook - Wiek kapitalizmu inwigilacji - Shoshana Zuboff

Audiobook: Wiek kapitalizmu inwigilacji

 

Shoshana Zuboff

 

ELŻBIETA KIJOWSKA

 

Zysk i S-ka

 

29 godz. 40 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

33,53 zł

-30%

47,90 zł brutto

33,53 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wiek kapitalizmu inwigilacji

  Wiek kapitalizmu inwigilacji

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2021
  ISBN: 978-83-8202-236-0
  Wydawca: Zysk i S-ka

  PIERWSZA SZCZEGÓŁOWA ANALIZA NOWEGO PORZĄDKU EKONOMICZNEGO, NARZUCONEGO PRZEZ CYFROWĄ REWOLUCJĘ, JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK XXI WIEKU O GOSPODARCE I SPOŁECZEŃSTWIE.

  Gra toczy się o wysoką stawkę. Dążenia potężnych korporacji do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. Pasożytnicza logika ekonomiczna, w której wytwarzanie towarów i usług jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, może zmienić ludzką naturę w XXI wieku tak samo, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku.

  Autorka pokazuje, jak patronująca tym procesom Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki; jak prognozy naszych zachowań są kupowane i sprzedawane na rynkach prognoz behawioralnych, a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu na niespotykaną dotąd skalę. Wskazuje, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie ze strony totalitarnych państw, lecz ze strony globalnych korporacji, powszechnie inwigilujących nasze zachowania i kuszących obietnicami maksymalnego zysku kosztem demokracji, wolności i – ostatecznie – naszej przyszłości.

  ***

  „Każdy powinien przeczytać tę książkę w ramach własnej cyfrowej samoobrony. Shoshana Zuboff w przejrzysty sposób pokazuje w niej, jak jesteśmy wykorzystywani do gromadzenia danych i jak radykalnie ten proces wpływa na nasze umysły. Straciliśmy już dużo czasu, ale ta obowiązkowa lektura wskazuje, że jeszcze jest szansa na wyzwolenie”.
  NAOMI KLEIN

  ***

  „Najnowszą książkę Shoshany Zuboff można nazwać przełomową, niepokojącą i edukującą. Kiedy my po omacku staramy się określić kształt nowej epoki, »Wiek kapitalizmu inwigilacji« rzuca światło na to, jak cyfrowa rewolucja zmienia gospodarkę, politykę, społeczeństwo i wreszcie nasze życie”.
  JOHN THORNHILL, „Financial Times”

  ***

  „»Wiek kapitalizmu inwigilacji« jest genialną i bardzo ważną książką. Shoshana Zuboff przedstawia najbardziej niebezpieczne oblicze kapitalizmu, którym jest kapitalizm inwigilacji — nowy porządek ekonomiczny, oparty na skrajnej koncentracji wiedzy i władzy. Jej obszerna analiza pokazuje, jak bezprecedensowe wyzwania stawia ten nieuczciwy rodzaj kapitalizmu dla naszej prywatnej wolności, społecznej solidarności i demokracji. Książka Zuboff pozwala nam zrozumieć te zagrożenia i skutecznie z nimi walczyć”.
  ROBERT B. REICH

  Opinie

  Napisz opinię

  Wiek kapitalizmu inwigilacji

  Wiek kapitalizmu inwigilacji

  25 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: