Promocja dnia

Pan Samochodzik i Księga Strachów

Audiobook: Pan Samochodzik i Księga Strachów

 

Zbigniew Nienacki

 

WOJCIECH MALAJKAT

 

Audioclub

 

8 godz. 15 min.

 

Duże pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

37,99 zł

37,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pan Samochodzik i Księga Strachów

  Pan Samochodzik i Księga Strachów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 97-883-60339-58-9
  format:
  14,5x20,5 cm
  Producent: Audioclub.pl & Bellona

  Pan Samochodzik i Księga strachów Zbigniewa Nienackiego — autora takich pozycji jak Pan Samochodzik i Templariusze czy Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców — jedna z książek o przygodach Pana Samochodzika, czyli pana Tomasza, detektywa-amatora, posiadacza dziwacznie wyglądającego samochodu-amfibii z silnikiem Ferrari 410 Super America, ukazuje się w formacie audiobooka.

  W Panu Samochodziku i Księdze strachów, którego lektorem w wersji audio jest Wojciech Malajkat, słuchacze przeniosą się w niezwykle malowniczy rejon Pojezierza Myśliborskiego i pięknego jeziora Jasień.

  Dziedzicami tej ziemi byli niegdyś grafowie z rodu Haubitzów. Kiedy II wojna dobiegała końca graf Johann von Haubitz postanowił ukryć w tajnym schowku swoje najcenniejsze rzeczy. Wkrótce potem dostał zawału serca, ale przed śmiercią zdążył wyjawić swojemu zaufanemu lokajowi miejsce ukrycia skarbów i rozkazał, aby przekazał jedynemu synowi Konradowi wiadomość, że „najcenniejszej rzeczy strzeże ich rodowy znak szachownicy”.

  Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwania skarbów Haubitzów.

  Zagadkę tajemniczej szachownicy próbują również rozwiązać groźni przeciwnicy. Kim są i dlaczego tak bardzo zależy im na odnalezieniu pamiętnika Konrada von Haubitza?

  Kto zwycięży w tej zagadkowej i niebezpiecznej grze? Przekonać się można, słuchając Pana Samochodzika i Księgi strachów w wersji audio.

  Zbigniew Nienacki (1929-1994)

  Prawdziwe nazwisko Zbigniew Tomasz Nowicki. Urodził się 1 stycznia 1929 roku w Łodzi, a zmarł 23 września w 1994 roku w Morągu. Polski pisarz i dziennikarz, syn urzędnika — Jana Nowickiego i nauczycielki — Cecylii z Daneckich. W 1948 roku ukończył naukę w II Liceum Ogólnokształcącym, a następnie rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, których jednak nie ukończył. Później pracował jako redaktor w „Głosie Robotniczym”, jako kierownik działu reportażu filmowego, kobiecego w tygodniku „Odgłosy”. W roku 1962 został członkiem Związku Literatów Polskich.

  Zadebiutował w wieku 17 lat powieścią dla młodzieży Związek poszukiwaczy skarbów, drukowaną w odcinkach w tygodniku „Przyjaciel”, choć za prawdziwy debiut uważana jest powieść Uroczysko z 1957 roku. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści dla młodzieży o Panu Samochodziku — historyku sztuki, pracowniku muzeum i detektywie-amatorze — oraz powieść dla dorosłych Raz w roku w Skiroławkach. Jego książki tłumaczono na wiele języków, a kilka z nich zekranizowano. W roku 1991 pisarza uhonorowano nagrodą za twórczość dla dzieci i młodzieży.

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: