Maskarada w Moguncji, Grób Rodrigandów, Tom VII

Audiobook: Maskarada w Moguncji, Grób Rodrigandów, Tom VII

 

Karol May

 

RYSZARD NADROWSKI

 

MTJ

 

6 godz. 25 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Maskarada w Moguncji, Grób Rodrigandów, Tom VII

  Maskarada w Moguncji, Grób Rodrigandów, Tom VII

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7699-09-6
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  Maskarada w Moguncji; Grób Rodrigandów” ukazują się właśnie w formie audiobooka w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego. Są to jedne z niezwykle popularnych dzieł Karola May’a, autora między innymi nieśmiertelnych powieści, których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie, („Winnetou”, „Old Surehand”, „Szatan i Judasz”, „Boże Narodzenie”, „Syn Łowcy Niedźwiedzi”), oraz cyklu utworów, których akcja toczy się z kolei na Bliskim Wschodzie („Przez pustynię”, „Przez dziki Kurdystan” „W wąwozach Bałkanów”).   

  W „Maskaradzie w Moguncji; Grobie Rodrigandów” słuchacze audiobooka poznają dalsze dzieje hiszpańskiego rodu Rodrigandów oraz liczne przygody związanych z nimi bohaterów: niemieckiego doktora Carlosa Sternaua, braci Unger oraz syna jednego z nich – Kurta, wodza Apaczów – Niedźwiedzie Serce, wodza Miksteków – Bawole Czoło, traperów Czarnego Gerarda, Sępiego Dzioba, Małego Andre, Grandeprise’a, zbójcy Mariano, lorda Drydena, prezydenta Benito Juareza, przemytnika Mindrella i hacjendera Pedro Arbelleza, Gasparino Cortejo z synem, “hrabią” Alfonso, Pablo Cortejo z córką Josefą, pirata kapitana Enrique Landolę, doktora Hilario, Arrastro, generała Miramona. Perypetie wszystkich są na tyle wciągające, że z pewnością warto zapoznać się z „Maskaradą w Moguncji; Grobem Rodrigandów” w wersji audio.

  Maskarada w Moguncji:

  Prusy. Kurt Unger podczas urlopu w Moguncji odnajduje - wysłany przez jego ojca z Meksyku i zaginiony przed laty - spadek i znowu udaremnia szpiegowskie plany Landoli. Razem z Sępim Dziobem, decydują - po wizycie w Rerlinie u Bismarcka - wyjechać do Meksyku, by odszukać naszych zaginionych bohaterów.

  Gróg Rodrigandów:

  Prusy. Dziwaczny ubiór i zachowanie trapera Sępiego Dzioba powodują, że w drodze na spotkanie z Bismarckiem zostaje wielokrotnie aresztowany, jednak jego dokumenty i cel podróży pozwalają mu w końcu wykonać powierzone zadanie. Hiszpania. Gasparino Cortejo otrzymuje alarmujący list od Josefy, odnajduje więc Landolę w Barcelonie i zmusza go do morskiej podróży - w przebraniu - do Meksyku, do Veracruz. Stamtąd we trójkę - z Grandeprisem - jaą do stolicy. Ich śladem podążają Kurt, Sępi Dziób i Peters, oficer kapitana Wagnera.

  KAROL MAY (1842-1912)

  Powieściopisarz niemiecki, znany głównie z powieści przygodowych o Dzikim Zachodzie. Do piątego Roku życia był niewidomy, odzyskał wzRok dzięki operacji. Początkowo pracował jako nauczyciel. Potem popadał w konflikty z prawem i kilka razy trafił do więzienia. Właśnie w więzieniu odkrył swój talent pisarski. Po wyjściu na wolność podjął pierwsze poważniejsze próby literackie. W Roku 1875 przybył do Drezna i pracował tam jako redaktor. W Roku 1877 został etatowym pisarzem.

  Przełom w jego karierze literackiej nastąpił w 1882 r. Wtedy to zaczął opisywać przygody swoich bohaterów w egzotycznych krainach: na Dzikim Zachodzie i Bliskim Wschodzie. Sławę przyniosła mu szczególnie seria powieści dziejących się na Dzikim Zachodzie, których najbardziej znanymi bohaterami byli Winnetou, szlachetny wódz Apaczów, i jego biały przyjaciel Old Shatterhand.

  Tytuł oryginału: Das Waldröschen; przekład: anonimowy

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Maskarada w Moguncji, Grób Rodrigandów, Tom VII

  Maskarada w Moguncji, Grób Rodrigandów, Tom VII

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: