Traper Sępi Dziób, Jego Królewska Mość, Tom VI

Audiobook: Traper Sępi Dziób, Jego Królewska Mość, Tom VI

 

Karol May

 

RYSZARD NADROWSKI

 

MTJ

 

7 godz. 14 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Traper Sępi Dziób, Jego Królewska Mość, Tom VI

  Traper Sępi Dziób, Jego Królewska Mość, Tom VI

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7699-098-9
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  Traper Sępi Dziób; Jego Królewska Mość” ukazują się właśnie w formie audiobooka w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego. Są to jedne z niezwykle popularnych dzieł Karola May’a, autora między innymi nieśmiertelnych powieści, których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie, („Winnetou”, „Old Surehand”, „Szatan i Judasz”, „Boże Narodzenie”, „Syn Łowcy Niedźwiedzi”), oraz cyklu utworów, których akcja toczy się z kolei na Bliskim Wschodzie („Przez pustynię”, „Przez dziki Kurdystan” „W wąwozach Bałkanów”).   

  W „Traperze Sępim Dziobie; Jego Królewskiej Mości” słuchacze audiobooka poznają dalsze dzieje hiszpańskiego rodu Rodrigandów oraz liczne przygody związanych z nimi bohaterów: niemieckiego doktora Carlosa Sternaua, braci Unger oraz syna jednego z nich – Kurta, wodza Apaczów – Niedźwiedzie Serce, wodza Miksteków – Bawole Czoło, traperów Czarnego Gerarda, Sępiego Dzioba, Małego Andre, Grandeprise’a, zbójcy Mariano, lorda Drydena, prezydenta Benito Juareza, przemytnika Mindrella i hacjendera Pedro Arbelleza, Gasparino Cortejo z synem, “hrabią” Alfonso, Pablo Cortejo z córką Josefą, pirata kapitana Enrique Landolę, doktora Hilario, Arrastro, generała Miramona. Perypetie wszystkich są na tyle wciągające, że z pewnością warto zapoznać się z „Traperem Sępim Dziobem; Jego Królewską Mością” w wersji audio.

  Traper Sępi Dziób:

  Meksyk. Zasadzka na lorda Drydena nie udaje się. Sępi Dziób wyprowadza bandę w pole, raniąc dotkliwie ich przywódcę – Pabla Cortejo. Przed śmiercią ratuje bandytę traper Grandeprise. Jadąc do hacjendy del Erina dowiadują się, że została odbita z rąk bandy Corteja przez naszych bohaterów i indian Miksteków. Po uwolnieniu Josefy wszyscy troje udają się do doktora Hilario z Klasztoru della Barbara w Santa Jaga.

  Jego Królewska Mość:

  Klasztor della Barbara. Doktor Hilario podstępem uwięził najpierw naszych bohaterów, goniących zbiegów, a potem samego Pablo Cortejo i Josefę. Grandeprise jedzie do Veracruz po wieści o Landoli. Berlin. Mieszczanin, oficer Kurt Unger, dostaje przydział to elitarnego oddziału huzarów gwardii, w którego skład wchodzą jedynie szlachcice. Dzięki talentom i znajomościom przezwycięża wszelkie trudności, a ponadto rozszyfrowuje spisek, za którym stoją emisariusze Rosji, Austrii i... Landola.

  KAROL MAY (1842-1912)

  Powieściopisarz niemiecki, znany głównie z powieści przygodowych o Dzikim Zachodzie. Do piątego Roku życia był niewidomy, odzyskał wzRok dzięki operacji. Początkowo pracował jako nauczyciel. Potem popadał w konflikty z prawem i kilka razy trafił do więzienia. Właśnie w więzieniu odkrył swój talent pisarski. Po wyjściu na wolność podjął pierwsze poważniejsze próby literackie. W Roku 1875 przybył do Drezna i pracował tam jako redaktor. W Roku 1877 został etatowym pisarzem.

  Przełom w jego karierze literackiej nastąpił w 1882 r. Wtedy to zaczął opisywać przygody swoich bohaterów w egzotycznych krainach: na Dzikim Zachodzie i Bliskim Wschodzie. Sławę przyniosła mu szczególnie seria powieści dziejących się na Dzikim Zachodzie, których najbardziej znanymi bohaterami byli Winnetou, szlachetny wódz Apaczów, i jego biały przyjaciel Old Shatterhand.

   

  Tytuł oryginału: Das Waldröschen; przekład: anonimowy

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Traper Sępi Dziób, Jego Królewska Mość, Tom VI

  Traper Sępi Dziób, Jego Królewska Mość, Tom VI

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: